Ärsyttää suomalaisten maine alkoholisteina..
Nyt tämän baarikohun myötä tämä mielikuva vain vahvistuu. Ympäri maailmaa ihmetellään, että eikö edes pääministeriksi löydy ihmistä jolla ei olisi ongelmia alkoholin kanssa.
Kommentit (6)
Olen tosiaan minäkin ulkomaisilla foorumeilla törmännyt vihjauksiin, että viina ilmeisesti maistuu suomalaisille, esim. että lämmitelkäähän siellä kylmässä Suomessa vodkalla jne.
Itse en kumminkaan käytä alkoholia ollenkaan, vaikka olen ihan tavallinen kantasuomalainen mies.
Kerran yritin korjatakin, että Suomalaisten alkoholinkulutus on laskenut joistain takavuosien lukemista, mutta sitten Sanna meni baarittelemaan, joten eihän minua uskota... :/
Jos viitsisin, saattaisin vielä koettaa korjata, että instababe -Sannan edesottamuksia ei pidä yleistää koko kansaan...
No suomalaisten keskikulutushan on vaatimatonta (alempaa) keskitasoa. Suomalaisten pitäisi alkaa lisätä alkoholinkäyttöään, kansanterveyskin siinä paranisi.
Ai sen seiskan videon perusteella oli alkoholiongelma? Ja muut suomalaiset voisivat perustaa vaikka raittiusseuran? Nyt mää nauran.
eai jjjsduoffmmmmmmmmmmmmmmmm olemuta ku alhoiliseha
Jos Sijaltainen nousisi.