Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onko muiden mielipiteillä väliä kumppanin valinnassa

Vierailija
22.05.2021 |

Olet tavannut aivan hurmaavan miehen tai naisen, ja näet silmissäsi jo alkavan parisuhteen, ja mikä parasta, hänkin on samalla aaltopituudella kanssasi tässä asiassa.

Innoissasi esittelet kumppanisi ystävillesi ja/tai sukulaisillesi, mutta he, ikävä kyllä, ovat kaikkea muuta kuin vakuuttuneita valinnastasi, ja saat hyvin selkeästi kuulla, että olet valinnut aivan väärin, ja miten rakkautesi kohteen luonteessa/ulkonäössä/työssä/harrastuksissa/ja suunnilleen missä tahansa on kaikki täysin pielessä.

Ja kysymyshän kuuluu nyt, että mitä tapahtuisi. Jaksaistko kuunnella jatkuvaa v**ttuilua siitä, kuinka kamalan miehen tai naisen olet valinnut; menisivätkö välit poikki perheeseen/ystäviin; vai luottaisitko läheistesi mielipiteeseen siinä määrin ,että alkaisit itsekin epäillä kumppanivalintaasi ja parisuhteesi onnistumista.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
22.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vaikea kuvitella omalle kohdalle. Mulla on vain mukavia ja fiksuja sukulaisia ja ystäviä.

Ehkä jonkun vakaumuksellisen uskovaisen kohdalla kestäsi oman aikansa, oli sitten muslimi, mormoni tai helluntailainen.  Mutta en ottaisi niin törppöä kumppania, että hän toitotttaa uskoaan joka paikassa.

Vierailija
2/2 |
22.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aikuislapselle lienee väliä

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla