Mikä pieni asia teitä ärsyttää juuri nyt?
Kertokaa tähän pieniä jokapäiväisiä ärsytyksen aiheita.
Kommentit (14)
Että mä vaan siivoan ja siivoan ja silti kämppä ei vaan ikinä ole siisti.
Olin henkisesti varautunut siihen, että lähtisin tänään pyörällä läheiselle kauppakeskittymälle shoppailemaan. Katin kontit, vettä tulee kuin esterin perseestä. Onneksi ei ole mitään elintärkeää, joten hyvin voi odottaa parempaa päivää. Ja joku kumminkin tulee ehdottamaan bussia niin sinne pääsee joko parin vaihdon kautta tai pitää kävellä pari kilsaa ja siitä suora linja, joten pyörä on kätevin.
Tällainen pohdiskelu saattaa muuttua lumipallo efektiksi ja pilata koko päivän.
Jaamme kotitoimiston miehen kanssa ja hän ei osaa olla hiljaa :D koko ajan kuuluu jotain huminaa/viheltelyä/naputtelua. onneksi kuulokkeet on keksitty
Aloitan dieetin joka maanantai ja se päättyy samana päivänä. Syön terveellisesti mutta aivan liikaa. Tiedän että pystyn laihduttamaan mutta jotenkin en nyt saa itseäni sellaiseen tilaan. Ärsyttävää.
En seuraa mitään YLE:n tarjontaa netissä radiossa tai televisiossa. Sehän on ihan kekkoslovakialainen instituutio. Poliitikkojen ja hyväpalkkaisten YLE-johtajien työn tulos.
Vierailija kirjoitti:
En seuraa mitään YLE:n tarjontaa netissä radiossa tai televisiossa. Sehän on ihan kekkoslovakialainen instituutio. Poliitikkojen ja hyväpalkkaisten YLE-johtajien työn tulos.
Joissain paikoissa sen uutistarjontaa tyrkytetään ihan tahtomatta kuten terrveyskeskuksien tai virastojen odotustiloissa olevilta näyttötauluilta. Ja melkein aina ensimmäinen sana minkä sattuu bongaamaan on ”ilmastonmuutos”. Ei ole epäselvää heidän puoluekantansa.
Mies pesi vaellusretken jälkeen urheiluvaatteemme 30 asteessa. Olin menossa lenkille, kun huomasin että puhdas urheilupaitani, urheulurintsikat ym haisee ihan järkyttävältä. Ei kuulemma halua pilata vaellushousuja pesemällä liian kuumassa lämpötilassa..
Tällä hetkellä ärsyttää kunnallisvaaliehdokkaiden vaalikoneiden vastaukset, jotka ovat täynnä kielioppivirheitä ja kirjoitusvirheitä. Ei jatkoon.
Ärsyttää, kun päivän pitkä viimeinen palaveri alkaa vasta tunnin päästä. Ei ole tekemistä ja notkun vaan täällä odottelemassa.
Oma siittimeni.