Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Korona taas näyttänyt mielenkiintoisen ilmiön ihmisluonteesta

Vierailija
04.04.2021 |

Aina täytyy tehdä jakoa parempiin ja huonompiin. Yritetään saada muut kiinni ja osoittaa, että he ovat huonompia ihmisiä. Jännä vain nähdä, että joillakin on tarve asettaa itsensä jalustalle. Sitten yritetään vielä luoda tiettyjä ryhmiä, joita kyseenalaistaa. Esimerkiksi maskittomat. Toisena esimerkkinä terveysalan ammattilaiset erityisen syynin alla. Uusimpana ryhmänä opiskelijat. Kun muutama toimii vastuuttomasti niin koko ryhmä leimataan. Jatkuvasti yritetään etsiä uusia kohtia, joista huomauttaa. Stalkataan työkaverin somea jne.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
04.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin no maskittomat nyt on ryhmänä vastuuttomia tietysti käytöksensä perusteella. Opiskelijoita jne ryhmiä taasen ei voi tietenkään leimata ryhmänä

Vierailija
2/2 |
04.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Luuletko että kiinnostaisi vattuskas muiden tekemiset, jos näistä ei aiheutuisi kuluja, sulkuja, sairastumisia ja pahimmillaan kuolemia.

Kait se nyt ottaa pattiin jos itse on yrittänyt vuoden tehdä kaikkensa ja osa ei vain viitsi/jaksa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yksi kolme