Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Korona ja naapurit

Vierailija
18.03.2021 |

Oletteko lähentyneet naapureiden kanssa näin korona-aikana?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
19.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei

Vierailija
2/4 |
19.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole, he ovat olleet etätöissä mökillä jo kohta vuoden, käyvät kotona pari kertaa kuukaudessa. Eikä tosin ole muutenkaan oltu tekemisissä kuin satunnaisten jutteluitten merkeissä tai jos ollaan katsottu toistemme talojen perään vuoronperään lomien aikoina. Heidän aikuisia lapsiaan käy kotona silloin tällöin. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
19.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän kylässä ei sovita toisten talojen peräänkattomisesta kun ollaan matkoilla, enemminkin kytätään ja kai toivotaan että varkaita kävis ja kukaan ei siihen puuttuisi. Naapurit ei ole tuntevinaan, ei tervehditä vaikka ite tervehdin, luikitaan pakoon jos mahdollista. Minulle sosiaalisena ihmisenä tämä on kamalaa. Onko tällainen kovinkin yleistä muualla?

Vierailija
4/4 |
19.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

En todellakaan, miksi olisin ? Muutin maalle juuri siksi että ei tarvitse olla turhien ihmisten kanssa missään tekemisissä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi neljä