Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Onko muita koronan suhteen todella tarkkoja? Asun yksin mutta olen maski päällä AINA sisälläkin koska ilmastointiaukosta voi tulla viruksia naapurihuoneistosta
Kommentit (4)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Onhan sinulla päällä myös kypärä, maadoitetut kengät, liukumasuojat, polvisuojukset, hammaskaari, munakuppi, niskatuki, rannetuki, polvituki, suojalasit, hitsarin lasi ja kuulosuojaimet? Koskaan ei tiedä jos kaatuu ja lyö päänsä, saa sähköiskun, liukastuu, lyö polvensa, lyö hampaansa, jotain osuu haaruksiin, niska retkahtaa, ranne taittuu, polvi taittuu, happo pirskahtaa silmään, joku tulee hitsaamaan ikkunan viereen, tai suihkukone tulee nousemaan juuri oman asunnon läheltä?
Tarkemmin ajateltuna älä vaan unohda myöskään karhusumutetta, hyönteismyrkkyä, kyytabletteja, epipeniä ja ensiapupakkausta.
Varokaa!
Koita AP etsiä mielenterveystoimiston numero.
Alue: Aihe vapaa
tarkkana siellä