Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Perussuomalaisten Rantanen: "Kaikki paukut on laitettava työpaikkojen säilyttämiseen ja luomiseen. Tavoite pitää olla työpaikka, ei toimeentulotuen korotus"

Vierailija
03.09.2020 |

Rantanen toteaa, että luonnollisesti pienituloiselle kelpaa ylimääräinen raha eikä kukaan ole kiistänyt, etteikö sille olisi käyttöä.

– Mutta nyt ja tässä tilanteessa on syytä selventää se, että kaikki paukut on laitettava työpaikkojen säilyttämiseen ja luomiseen. Olemme kai siitä samaa mieltä, että työkykyisen ja -ikäisen ihmisen tavoite pitää olla työpaikka, ei toimeentulotuen korotus.

https://www.suomenuutiset.fi/hallituksen-uusin-vappusatanen-herattaa-ih…

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
03.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hallitushan lahjoitti jo 1,5 miljardia euroa koronoauktia- eikö se riitä? EK, SY, kokoomus ja persut vaatimassa porvarille lisää rahaa jaettavaksi osinkoina ja mummoille pelkkää raippaa. Hyi saatana. Iljettävä puolue.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla