Syke kausi 8-9
Mitä mieltä olitte sykkeen 8 kaudesta? Onkohan 9 kautta tulossa, ja jos niin milloin?
Kommentit (8)
Toivottavasti jatkuu joskus siitä mihin jäi. Toivon että Sonjan ja Jessen juttu jatkuu pidemmälle
Sonjaa näyttelevä Ida-Maria Heinonen- kuten moni muukin sarjassa- tekee hienon hienoa näyttelijäntyötä. Lähtökohtanaan rauhallinen levollisuus hän pienin äänepainoin ja ilmein saa olennaiset ajatukset ja tunteet näkymään ja kantaa tilanteet aina loppuun ilmeellään ja olemuksellaan juuri tapahtunutta kommentoiden. Hyvä.
Kauden 8 viimeisissä jaksoissa käsiteltiin sitten vihdoin Leevin homoutta, jonka katsoja tosin tajusi jo kauan sitten. Nähdyn perusteella Leevi on lisäksi puhunut asiasta Ainon kanssa ruudun ulkopuolella jo aikaisemmin.
Itse tykkäsin hirveästi 8 kaudesta ja odottanut kovin 9 kautta! Ihanaa kun sarjaan saatiin oikeasti kiinnostava rakkauskäänne (sonja ja Jesse). Ollut vähän tasapaksua pitkän aikaa.
Tänään alkoi 9.kausi. Itse tykkäsin startista. Niinhän se Jesse ja Sonja sit antoi tunteillleen periksi.
Ihan parasta, kun löytyi keskustelu Sykkeestä. On ollut pitkään yksi lenpisarjoista, mutta en ole kuitenkaan onnistunut löytämään hirveästi keskusteluja. Minusta oli myös kiinnostava kauden alku ja odotan etenkin Sonjan ja Jessen jutun jatkumista, mutta myös Ainon ja muidenkin tarinoita. Nyt on aika paljon meneillään ja jos jatkuu tällaisena niin pysyy kyllä mielenkiinto koko kauden ajan.
Tää on menny ihmissuhdehömpäksi. Ekat kaudet oli parempia kun oli enemmän niitä tarinoita potilaista. Mut kyllähän tääkin koukuttaa.
Mielestäni paras kausi tähän mennessä, harmi että loppui jo.