Kuinka usein te syötte sipsejä
Kommentit (17)
Jättipussi menee melkein joka päivä. 162 cm & 51 kg.
Pari kertaa vuodessa. Nuorempana ne oli parasta mitä tiesin ja söin varmaan joka viikonloppu.
Se riippuu. Joskus syön 4kertaa viikossa pussilisen kerrallaan aina ja jodkus kuten nyt llen ollut jo 2viikkoa ilman sipsejä.
Peruna sipsien muodossa on suurta nautintoa.
Kolme kertaa viikossa. Ne hallitsee mun elämää, pahoja sairauksia joiden epäilen johtuvan liian suolan syömisestä.
Tänä vuonna mennyt jo kolme pussia ainakin. En tykkää, mutta tulee syötyä jos niitä kaapista löytyy. Jos löytyisi parempi valikoima pienempiä pusseja, saattaisi ostaa useammin.
En oo ikinä oikein tykänny sipseistä niin paljoa että niitä ostasin eli enpä juuri ikinä.
Ihan liian usein. Yritän kuitenkin rajoittaa viikpnloppuihin. Sipsit vaan on niin hyviä.
Viikonloppuisin, voisi kyllä vähentää.
Pari kertaa kuussa. Ei ne niin kamalan epäterveellisiä edes ole kunhan ei syö kaikkea kerralla ja jättää vastaavan kalorivajeen jostain muusta.
Kerran viidessä vuodessa. :D
Eilen söin pienen pringles purkin. :) Ei siinä kaloreitakaan ollut kauheasti ku tais olla jtn 40 grammaa tms. ::)
Monet sipsit on sellasia että niistä tulee paha olo. Esim jsut jotkut sour & cream sipsit. Juustonaksuista oon tykänny, mut niitä tulee ehkä 1 kerran 8 vuodessa syötyä.
Nyt ehkä vanhempana maku on muuttunut silleen, että tollanen suolainen maistuu paremmalta ku nuorempana tykkäsin enemmän vaikka jäätelöstä.
ellei oo saatavilla äippän läski soossia tai pyttipannua niin ainakin sillon
🙂
Joka päivä 2 isoa pussia. Olen 180g ja 167cm.
Ehkä 5 - 20 kertaa vuodessa. Syön enemmän makeita herkkuja.
Kerran-kaksi vuodessa kourallisen, kun mies osti niitä. En tykkää sipseistä.
Ahhahhaha, empä syökään sipsejä vaan sipejä: Sipsit-sanassa on tuplamonikko koska chip eli sip on siru tahi lastu . Chips eli sips on jo monikko semmoisenaan
Kerran tai kaksi vuodessa.