Huomio Hoitajat
Olisiko mahdollista, että menisitte hieman itseenne, ja miettisitte omaa käytöstänne niin että hoitoala alkaisi tuntua aikuisten ihmisten työpaikalta, eikä keskenkasvuisten temmellyskentältä. Olisiko liikaa vaadittu käyttäytyä fiksusti. Mikä ihmisiä vaivaa? Katso peiliin ja kysy itseltäsi rehellisesti: "Olenko minä hyvä työtoveri muille?" Jättäkää ilkeily ja käyttäytykää kuten aikuisten kuuluu.
Kommentit (4)
Sehän on hyvä jos noin moni lukee kommentin, niin josko edes yksi muuttaisi huonoa käytöstään. Fiksujen kun ei kommentista tarvitse vetää hernettä nenään.
Ap
Kuule ainoa jonka pitää katsoa peiliin olet sinä. Nillittäjä.
Lääkärit voisivat tehdä saman. Mulle nimenomaan nämä veijarit ovat olleet kaikkein ilkeimpiä. Onneksi vastuukin on kovempi, niin pomon juttutuokio mennee paremmin perile.
Kirjoitit tuon viestin n. 200 000 hoitoalantyöntekijälle. Minäkin voisin esittää saman kysymyksen vaikkapa Suomen kaikille työvoima- ja kelavirkailijoille. Mutta eihän siinä ole mitään järkeä?! Jos sinä olet kokenut saavasi huonoa palvelua, niin oikea palautteen kohde on kyseinen henkilö.