Vhh ruokavaliota noudattavat. Mitä aamupalaksi töihin, jos syöt aamuisin
Itse olen ennen syönyt siellä kaurapuuron. Munakkaita ei voi paistaa
Kommentit (7)
Syön aamupalaksi lämpimän ruoan. Esimerkiksi lihakeittoa.
Munavoita syön joskus ja kasviksia. Juustokin käy.
Mä syön kyllä kotona mutta esim uunimunakas on helppo ottaa töihin, tai munakasmuffinssit. Rahka-smoothie jos menee sun hiilarimäärään. Ketoleipä.
Riippuu siis tosiaan hiilareista. Mä koen syöväni vhh koska kaikki hiilari tulee kasviksista ja hiukan jogurtista/rahkasta ja marjoista. En syö pastaa/leipää/riisiä/perunaa/bataattia jne.
Mutta en kuitenkaan ketoile. Sillon vaihtoehtoja on hiukan enemmän.
Ketoleipä mullakin usein, kotona väliin kinkkua ja juustoa esim. ja jotain kasviksia. Kermakahvin kanssa alas
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Keitettyjä kananmunia/smetanaa/jugurttia/makkaraa/kermaviiliä/sardiinia esim. Jotain kasvista vielä mukaan.
Aah, ihanat odöörit kanssatyöntekijöiden iloksi...
Wtf? En itse edes ole vhh-ruokavaliolla, mutta en kyllä ikinä ole syönyt haisevaa kananmunaa, jogurttia tai makkaraa yms. :D Sun kannattais varmaan tarkistaa päiväykset safkoistasi.
Keitettyjä kananmunia/smetanaa/jugurttia/makkaraa/kermaviiliä/sardiinia esim. Jotain kasvista vielä mukaan.