Onnibussi menee turvallisuus edellä, eiku
”Itselleenhän voi ostaa isomman alueen tai vaikka koko bussin.” Nähtävästi tämän firman arvoihin ei kuulu esim. turvallisuus, koska lausunnon antoi toimitusjohtaja itse. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f549f8e6-a233-4e3b-a7f0-040e481889a4
Kommentit (6)
Tuohan oli ihan asiallinen neuvo! Kyseessä on ns halpabussiyhtiö eikä mikään hyväntekeväisyys järjestö! Jos ei kelpaa niin mene Paunulla!
Jos on hysteerikko kuin tuo nainen, niin matkustakoot taksilla tai ostaa sitten koko bussin itselleen. Miksi muutenkaan liikkuu äitienpäivänä bussilla jos noin pelkää ihmisiä?? Pukeutukoot kaasunaamariin ja suojapukuun ja pysykööt kaukana kaikista elävistä olennoista.
Missä muissa busseissa on jotkut turvallisuusvälit?
Onnibusin johtajalta kunnon lausunto, kerrankin johtaja, jolla on munaa laittaa hysteerikoille jauhot suuhun.
"– Meillähän on käytössä istumapaikan varaus. Nyt suositellaan ostamaan myös vieruspaikka. Itselleenhän voi ostaa myös isomman rauhoitetun alueen tai vaikka koko bussin, Helke sanoo."
Vierailija kirjoitti:
Tuohan oli ihan asiallinen neuvo! Kyseessä on ns halpabussiyhtiö eikä mikään hyväntekeväisyys järjestö! Jos ei kelpaa niin mene Paunulla!
Halpabussiyhtiön viestintä ja julkisuuskuvakin on halpaa. Ei ole eka kerta kun sammakoita pääsee suusta. Niillä on vähän semmoinen meininki, että kyllä köyhille voi v****lla, ei niillä ole kuitenkaan varaa mennä muuallekaan.
Tämä yrittäjä joutuu konkurssiin.