Perheriidat riistäytymästä käsistä! Alkuun vaan paiskottiin ovia, nyt on astioita heitetty pitkin seiniä. Mieheni epäilee minun pettäneen häntä.
Miten voi selittää hänelle etten tekisi niin. Meillä kaksi alle 10v lasta. Mies on mustasukkainen minusta.
Kommentit (12)
Sanot sille miehelle, että vaikka se itse tekee niin, niin se ei tarkoita, että muut olisi samanlaisia.
Lähde ja lujaa. Kohta olet vainaa muuten.
Et pysty sairaalloisesti ja väkivaltaisesti mustasukkaiselle ikinä selittämään mitään niin, että hänen mustasukkaisuutensa siitä häipyisi. Vain terapia saattaa auttaa, ja vihanhallintakurssitkin taitais tulla tarpeeseen.
Miehellä taitaa olla salasuhde ja se haluaa, että teet alotteen eroon.
Googlaa delusional disorder jealousy.
Kuulostaako tutulta?
Nyt olisi parisuhdekeskustelun paikka. Mikäli mies epäilee pettämistä, sen on parasta esittää todistusaineistoa. Sinulla on oikeus puolustautua ja perustella syytteet vääriksi (mikäli niin on).
Kaikki väkivalta on tuomittavaa, sekä henkinen, että fyysinen. Aikuisten huuto, rähinä ja riehuminen on lopetettava heti.
Ollaan oltu yhdessä 14 vuotta, naimisissa pian kymmenen vuotta.t.ap
Vierailija kirjoitti:
Ollaan oltu yhdessä 14 vuotta, naimisissa pian kymmenen vuotta.t.ap
Ei vaikuta mihinkään. Jätä se sika!
Huutaminen ja tavaroiden paiskominen on henkistä väkivaltaa.
Yleensä nämä sairaalloisen mustasukkaiset miehet itse pettää. Kokemusta on!
Jos järki ei palaa miehen päähän, kannattaa ehdottomasti erota.
Älä jää lasten vuoksi sairaaseen suhteeseen. Päinvastoin; lasten vuoksi sinun pitää erota.
Jatkuva pelossa eläminen on erittäin vahingollista lapsille. Siitäkin on kokemusta.
Ansaitsette kaikki turvallisen kodin.
Jos puhetta mies ei usko, niin muuta tapaa selittämiseen ei ole.
Onko mies läimättänyt sua poskelle? Jos on, kannattaa erota.