Miksi uskovilla ole omia uimahallivuoroja kuten muslimeilla on ?
ainakin 10 vuotta ollut musliminaisilla oma vuoro tiistaina eli sinne ei miehet saa mennä uimaan, miksei meille uskoville ole omia uimavuoroja koska emme halua olla ei-uskovien seurassa ja olisi kiva puhua kielillä siellä saunassakin
Kommentit (5)
saa mutta ei miehet, vaikka olisi uima-asut. musimeillahan on synti jos uimarannalla naisten puolelta tulee meressä karvakin naisesta miesten puolelle, siksi on verkot
Jos te kaikki alatte papattaa siellä altaassa, niin siitä tulee poreamme. Siksi jyrkkä ei.
Vierailija kirjoitti:
Jos te kaikki alatte papattaa siellä altaassa, niin siitä tulee poreamme. Siksi jyrkkä ei.
Yleensä kielilläpuhumiseen liittyvät vielä tuulimyllyinä viuhtovat kädet :D. Lainasin tuota herkkuisaa kielikuvaa hiukan toiselta, se on niin vinkeä näky kuvitella.
Itse käyn naisten uimavuoroilla ja on siellä paljon muitakin kuin muslimi naisia, mm juutalaisia, kristittyjä ja muita uskontoja tai uskonnottomia jotka vain mieluummin ui kun paikalla ei ole miehiä toljottamassa/ arvostelemassa. Missä ongelma? Ihan hyvä homma jos miehille järjestettäisiin vastaavat vuorot.
Kai sinne kuka tahansa nainen saa mennä?