Mies notkuu jopa 90 minuuttia päivässä tietokoneella
Alan olemaan jo hieman huolestunut. Mitenkä tuon asian voisi ottaa puheeksi?
Surffailee, katsoo juutubea, pelailee, jne siis.
Kommentit (20)
Harvinaisen vähän, jos mietitään keskiarvoa.
Olisit onnellinen että sinulla on mies joka viihtyy tietokoneella NOIN VÄHÄN AIKAA.
Harvinaista herkkua nimittäin.
Aika vähän notkuu. Itse notkun 8 h päivässä jo työkseni, ja kotonakin muutama tunti tulee nettailtua ja pelailtua joka päivä.
90 minuuttia? Itse istun päivässä koneella 10-12h. Joskus all nightereita missä koneella menee 24h-30h.
Täytyykin nousta ylös tästä nojatuolista. Lapsi tulee kohta koulusta ja voi luulla että olen istunut näin koko päivän. Niin kuin olenkin.
provo 0/5. Aika huono. Yrität tehdä noin vähäisestä tietokoneella olosta jotenkin ihmeellistä. Tosiasiassa monet ihmiset on tunteja ja tunteja, joskus koko päivänkin koneella.
Mitä tekee loput ajasta? Onkohan putinin vakooja?
Tuon verran menee jo siinä kun juo aamukahvit koneen äärellä. Sitten vasta niinku alkaa päivän roikkuminen netissä. Ei ole töitä eikä elämää niin johonkin se aika on kulutettava.
Vierailija kirjoitti:
Tuon verran menee jo siinä kun juo aamukahvit koneen äärellä. Sitten vasta niinku alkaa päivän roikkuminen netissä. Ei ole töitä eikä elämää niin johonkin se aika on kulutettava.
Juuri näin.
Ja varmaan näprää puhelinta sen lisäksi vielä 10 minuuttia :O
Hanki sille kunnon tuoli niin ei tarvitse notkua.
Vaan 90 minuuttia? Itse vietän tietokoneella pelaten monta tuntia. Helposti voi mennä viikonloppuisin koko päivä koneella.
T. 30v gamer pariskunta.
Vierailija kirjoitti:
Mitä itse teet?
Katson Temppareita ja Salkkareita, sometan.
Ap
Ite oot oollu tällä palstalla esim tänään aamusta asti