Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Luulisi imetysfanaatikkojenkin jo tajuavan, ettei nykyajan äidinmaito kovin terveellistä ole

Vierailija
14.11.2019 |

Vaan täynnä ympäristömyrkkyjä lyijystä alkaen, jota äiti kantaa kehossa mukanaan.

Korvikkeet on sentään putsattu ylimääräisistä myrkyistä, joten kyllähän ne ilmanmuuta ovat turvallisempia.

Tissi vauvan suussa tässä maailmassa on karrikoidusti vähän sama kuin vauvan suu kiinni pakoputkessa.

En ole porvoosta, vaan tajunnut tämän jo ajat sitten.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
14.11.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen miettinyt ihan samaa. Sitten vielä ne myrkyt joita tulee ruuan mukana elimistöön.. saati lääkkeet. 

Vierailija
2/6 |
14.11.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suuri osa vauvoista imaisee mamman masennuslääkkeiden jämät rinnan kautta, ja ssri-kierre on valmis ja aivot kuvittelee olevansa masentuneet jos tuota koukuttavaa lääkettä ei enää elimistöön saa!

400 000 suomalaista masennuslääkekoukussa juuri nyt, joten mukaan mahtuu aika paljon imettäviä mammoja!

Puhumattakaan muista aineista kuten ruuissa olevista säilöntäaineista, metalleista ym.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
14.11.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo ehkä jossain Venäjällä tai Intiassa. Tai Kiinassa.

Vierailija
4/6 |
14.11.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Parempi tarjota vauvalle kuppi kahvia ja kinkkuvoileipä.

Vierailija
5/6 |
14.11.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen 3kk ikäisen vauvan äiti. Ekan kuukauden imetin, mutta jouduin antamaan korviketta kun oma maito ei riittänyt. Sitten 2. kuukauden kohdalla vauva ei huolinut rintaa, joten pumppasin, mutta pikkuhiljaa en herunut pumpulle juuri mitään. Sitten loppui siihen se oma maito, eli korvikkeella mennään.

Koen saaneeni elämäni takaisin kun ei ole niitä pitkiä imetysmaratooneja joiden jälkeen nännit on verellä, sänky kastuu vuotaneista maidosta. Koen vasta nyt enemmän iloa äitiydestä. Kun oma maito loppui, siitä meni pari päivää niin itkuinen lapsi vaihtui hymyileväksi tytöksi.

En kiistä äidinmaidon hyötyjä/haittoja.

Vierailija
6/6 |
14.11.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Joo ehkä jossain Venäjällä tai Intiassa. Tai Kiinassa.

Voi sinua tyhmää.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi kahdeksan