Maustetytöt ovat popmusiikkimme alennustilan surullinen kuva
Jengi menee pähkinöiksi kun joku ylipäänsä tekee jotain uutta musiikkia eikä ole pakotettu loputtomaan vaine Elämäää coverpyöritykseen. Silloin ei haittaa, että kyse on mainostoimistoammattilaisen monikanavaisella festari-kansilehti-oikeat someväylät lanseeraamasta keinotekoisesta tuotteesta, jossa tyttöduo toistaa konseptin mukaista tarinaansa samalla kun manageri päivittelee instagramiin oikeanlaisia kuvia ja postauksia.
Tähän päädytään, kun mediajätit hallitsevat kaikkia näkyviä alustoja. Silloin kun vielä musiikkielämä kukoisti Maustetytöt olisi ollut vain yksi lukuisista kymmenistä uusista tulokkaista. Nyt se on ainoa tänä vuonna.
Kommentit (4)
Pop musiikki on aina ollut niin huonoa ettei sitä voi kuunnella. Heavyrock rulettaa nyt ja ikuisesti.
Maustetyttöjen nimikin sitten plagioitu. Vähän noloa kyllä.
Vierailija kirjoitti:
Pop musiikki on aina ollut niin huonoa ettei sitä voi kuunnella. Heavyrock rulettaa nyt ja ikuisesti.
90% on ollut huonoa mutta 10% hyvää. Erityisesti 60- ja 70-luvulla.
Ap:n kirjoituksen ilme oli sama kuin Maustetyttöjen murjotus. Ap ei vielä päässyt itse musiikkiin ollenkaan, mutta eiköhän jotain räväkkää ole vielä luvassa.