Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mummu suuttui mulle

Vierailija
10.07.2019 |

Kun hän ei voi käyttää saamaansa kyytipalvelua ja ajeluttaa meitä kauppaan sekä partureihin niin sanoin et meillä on omiakin menoja niin hän ei edes tervehtinyt tai katsonut minuun päin kun taas änkesi automme kyytiin passattavaks. Perkele käytä sitä taksipalvelua

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
10.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mummot kuriin!!

Vierailija
2/6 |
10.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

ok

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
10.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ne on niin lapsellisia sen pullan tuputtamisen ja ilkeyden kanssa sössöttää tekohampaat suussa EN MIE KUKAAN EI JOUDA

Vierailija
4/6 |
10.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun mummu (rip) oli kanssa tuollainen. Sai taksiseteleitä, mutta ne piti säästää pahan päivän varalle. Aina kun tarvitsi kyytiä, hyppyytti lapsiaan. Harvemmin lapsenlapsiaan, mutta joskus meitäkin.

Vierailija
5/6 |
10.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kelakyydit on tarkkaan rajattuja. Ei niitä ihan mihinkä tahansa reissuun käytetä.

Vierailija
6/6 |
10.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä vannotin eilen anoppia ettei aja autoa (lääkekuuri jolloin ei saa ajaa autolla). Lupasin kuskata ihan milloin vaan ja mihin haluaa. Naureskeli että pian joudun viemään kampaajalle. Kerroin että senkun varaa ajan mutta mieluiten tälle viikolle. No tänään vien anopin kampaajalle ja käyn sillä välin hänelle kaupassa.

Mielelläni minä anoppia autan koska anoppi ei tosiaankaan tapaa juoksuttaa turhaan vaan ihan on asiaa jos jonnekin pyytää kyydin. Vois toki mennä taksilla mutta näenpähän samalla anoppia niin tulee juteltua ja samalla näen missä kunnossa anoppi on.

Juu ja minä kuskaan koska työttömänä minulla on aikaa ja mieheni taas on päivät töissä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän yhdeksän