Saako seksiä helposti firman juhlissa
Saako seksiä työkavereilta yhtä helposti kuin ennen (siis koulutetut naiset esim. OTM tai KTM) Miksi työkaverin kanssa nussitaan Tahkolla tai Levillä! Nauretaanko yhä pettäjien petetyille vaimoille ja haukutaan niitä. Käräytetäänkö pettäjäukkoja jos niiden vastavihityt tai raskaanaolevat vaimot vituttaa muita. Mitä jos petetty vaimo ei vain itke tai ota eroa vaan alkaa ryttyilemään ja rääkkäämään koko firman jakorasiaämmälaumaa.
Kommentit (3)
Pettäminen on aina paska juttu petetylle.
Riippuu varmaan vähän siitä firmasta.
Meidän työpaikalla ei sitä koulutettua osastoa saunailloissa näy (pitävät omat pippalonsa etteivät joudu rahvaan kanssa tekemisiin).
Näin miehenä voisin vastata että tavallaan saa. Tosin joutuu sen eteen vähän tekemään töitä, eräänlaista kilpailua. Suhdeluku kun on vähän haastava, kymmentä miestä kohden max. 2 naista. Onneksi kymmenestä miehestä sitten 7 yrittää, mutta juovat liikaa. Kaksi ei juo, ja kun eivät jaksa katsoa kännisiä työasioita puivia työkavereita niin lähtevät kotiin. Kaksi naista juovat sen verran, että estot katoavat.
Joten riittää, että jaksaa pysyä pelikunnossa kuunnellen kännisiä juttuja, niin saa jopa valita kahdesta. Tai ottaa molemmat.
Parasta kaikessa on se, että sukupuoliroolien kadotessa työelämässä, ennen kovin miesvaltaisen alan pikkuhiljaa yleistyvät naiset ovat nuoria ja kauniita.
Toisaalta minun kannalta sitten se huonompi puoli on se, että vaimo on samalla alalla, samassa työpaikassa. Eri osastolla, eri juhlissa....
Pettäminen työkaverin kanssa on tosi yleistä. Onneksi työpaikkaromanssit on joissakin työpaikoissa periaatteessa kiellettyjä eli ei syödä kuormasta. Työpaikkaromanssit rikkovat perheitä. Joskus petetylle kerrotaan pettämisestä. Pettäminen aiheuttaa petetylle usein trauman ja toipuminen kestää kauan. Metoo-kampanjat ovat muuttaneet työpaikkoja.