Mies ei halua poistaa deittiappeja - liioittelenko?
Olemme tavanneet nyt 7 kertaa. Meillä synkkaa hienosti ja kaikki treffit on menneet hyvin. Ollaan oltu yökylässä ja tavattu myös toistemme ystäviä. Hän on myös pyytänyt minua kanssaan toiseen kaupunkiin tapaamaan hänen ystäviään ja muuten viettämään aikaa. Itse olisin ihan valmis poistamaan kaikki deittiapit ja keskittymään vain häneen, mutta hän ei. Hän sanoi, että haluaa tavata vielä pari kertaa ja jutella syvällisiä, jonka jälkeen olisi valmis päättämään asiasta. Hän tuntuu aidosti tykkäävän minusta, kun panostaa treffeihin, soittelee pitkiä puheluita, kyselee paljon minusta, perheestäni, kiinnostuksen kohteistani ymym. Viimeksi kun nähtiin, halusi olla paljon lähellä, halaili ja rutisti, pussaili ja kaikenlaista. Tuntuu vaan tosi pahalta ja riittämättömältä, kun tiedän että hänellä on kaikesta huolimatta edelleen haku päällä. En tiedä.. Pitäisikö hänet vaan unohtaa vai odottaa vielä. Kerran vielä pitäisi nähdä, niin hän kertoo mitä on päättänyt.
Kommentit (12)
Jätä se sika, ihan vaan varmuuden vuoksi.
Vierailija kirjoitti:
onko ollu seksiä?
Ei
Vierailija kirjoitti:
Oletko jo antanut?
En ole.
Niinpä. Et ole antanut. Älä mene lankaan. Normi mies jo tuossa vaiheessa 100% tietäisi tilanteen. Valitan
mies51v
Kuulostaa hybältä mieheltä, sääli kun ei viitsi appeja poistaa... Odota vielä parit treffit?
Mulla oli pitkän avioliiton jälkeen kaksi seurustelunaloitusta. Eka tuli pitkän matkan takaa ensitreffeille ja jäi ex tempore yöksi, yön pimeinä tunteina poistettiin juhlavasti Tinder-tilit molemmilta.
Se juttu kaatui vuoden päästä välimatkaan. Sitten löysin nykyisen mieheni. Mä hain oikeastaan vaan seksiseuraa ja pitkäaikaisia panoksveteitakin oli useampi. Mutta sitten löytyi Suomi24:stä mies, lyhyen viesteilyn jälkeen tavattiin ja alettiin heti näkemään päivittäin. Muutaman päivän jälkeen todettiin vaan sivumennen, että S24 yms. poistettu. Tästä aikaa nyt vajaa 4v, naimisissa 2v.
Että en tiedä miten suhtautuisin tuommoiseen varallapitämiseen. Harmi, jos miehet eivät uskalla lopettaa säätämistä vaikka kohtaavat hyvän naisen
Miksi hän poistaisi, kun sinäkään et ole poistanut?
Siitä se alkaa vaatiminen, ensin poistatat sovelluksia puhelimesta, siitä poistolista vaan laajenee. Kavereita ei saa nähdä, varsinkaan naispuolisia. Kaikki ilman sinua on kiellettyä Sinua vaan pitää kaikenaikaa huomioida ja mikäänhän ei ole niin tärkeää kuin sinä, ap. Vai onko sittenkin? Mieti.
Mies ei pidä suhdettanne vakavana, eikä ole rakastunut sinuun.
Missä on hippejä ja hamppua, siellä tarvitaan Nokian kumipamppua
7 tapaamista on hyvin vähän. Itse poistin Tinderin sen jälkeen kun "sovin" mieheni kanssa seurustelusta, mies poisti vasta paljon myöhemmin, kun vaadin. Hän oli vain piilottanut profiilinsa, mutta minusta oli täysin turha edes pitää mitään profiilia olemassakaan, kun seurustelimme jo vakavasti.
Kakkahattutäti kirjoitti:
Mies ei pidä suhdettanne vakavana, eikä ole rakastunut sinuun.
Miten kukaan voisi seitsemäm tapaamiskerran jälkeen jo rakastua?
onko ollu seksiä?