Mihin reisien rasvaimuun?
Eli olen 163cm 54kg nuori nainen, ylävartalo xs, jenkkakahvoista alkaa vähän levetä, lantioiden kohdalla kuopat ja sitten lähtee jäätävät reidet, joiden vuoksi vaatettaminen aivan tuskaa (kun reisistä ok niin vyötärö löysä, tiukat mekot bannassa, bikineitä ei voi ostaa setissä jne.). Lyhyet jalat vielä niin näyttää siltä kuin mun takamus olisi polvien yläpuolella (vähän liioitellusti).
Eli onko kokemusta reisien rasvaimusta, missä kävit, mitä maksoi, kuka leikkasi, mikä tekniikka (bodytite, wal ym.), oletko tyytyväinen, kuinka kauan kesti toipua jne...? Tai oletko kuullut muiden kokemuksista, esim. mihin ei ainakaan kannata mennä jne? Turun suunnalla asun, mutta Hesaan voin lähteä tämän vuoksi. Viroon en mielellään, mutta siitäkin kuulisin kokemuksia.
Ei moraalisaarnaa kiitos, liikunnat ja terveellisemmät ruokavaliot on koitettu, niillä laihtuu kyllä sen pari kiloa, mutta vartalon malli ei muutu. Personal trainer mulle myös vahvistanut tämän.
Kommentit (4)
Rengon sahalle Hämeenlinnaan. Siellä lähtee isompikin kimpale kerralla ja vielä ilman puudutusta.
Hki cityklinikalla kävin.
Nyt mennyt 5 päivää WAL rasvaimusta ja pystyn jo näkemään tuloksia. Rasvaa lähti reilun maitopurkin verran yhteensä (sisäreidet ja ulkoreidet). Edelleen reidissä mustelmia ja turvotusta mut olo alkaa olemaan kokoajan parempi. Tukivaatteena pidän joustavia mutta tiukkoja pyöräilyshortseja (nurinpäin, saumat ei kutise) yötä päivää. Eilen ja tänäänolen jo käynyt kävelylenkkejä tekemässä. Voin suositella, osasivat asian ja palvelu oli asiallista ja hyvää. Ensi viikolla tikkien poisto.
Virossa pääsee halvemmalla ja saa monta aluetta paljon halvemmalla kuin suomessa.
Cryolipo tehtiin Espoolaisella klinikalla eikä toipumisaikaa koska rasva jäädytettiin pois ilman kirurgin veistä. Minulla lähti aina 5-7 cm rasvaa erikseen joka kohdasta: lantio, reidet, vyötärö, jenkkakahvat ja vatsa! Tehtiin 3 kertaa 6-7 viikon välein.
Vaatekoko pieneni 2 numeroa. Tuossa voi valita mistä kohtaa sen rasvan haluaa pois koska ne on sellaisia erillisiä levyjä mitkä vartalolle asetellaan.