Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Haluatko miljonääriksi - en tarkoita ohjelmaa, vaan kysyn tätä?

Vierailija
19.03.2019 |

Minä en halua. Minulle riittää nykyinen elämä, jossa on työpaikka ja palkalla tulee toimeen. Ei kiinnosta julkisuus tai luksuselämä. En minä tarvitse 500 neliön taloa tai urheiluautoa, sen enempää kuin tauluja seinille tai miljoonia tilillekään. Tällainen perusturvallinen elämä on aika mukavaa. On varaa joskus pieneen ylellisyyteen, mutta ei varaa tuhlata. Ei minulla ole tarvetta tuhlata. Tiedän kyllä, mitä on elää kädestä suuhun, mutta nykyään kun olen saanut olla monta vuotta keskipalkkaisessa työssä, olen tyytyväinen.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
19.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Todellakin. Mielestäni elämä ei ole elämisen arvoista jos ei ole rahaa.

Vierailija
2/4 |
26.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

No kukapa ei oikeasti haluaisi

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
26.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ajatellut asiaa ihan noin. Voisin ostaa isomman purjeveneen ja olla kauemmin merellä, aivan siis poissa kaupunkielämästä tai mökin erämaasta kalaisien vesien varrelta.

Miksi sen pitäisi tarkoittaa jotain bile iltoja?

Sinccis

Vierailija
4/4 |
26.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisihan se mukavaa mutta enpä sellaista elämää erityisesti tavoittele. Minulla on jo nyt kaikkea mitä haluan. Toki olisi ihan hauskaa jos olisi se 700neliön lukaali meren rannalla, oma hevonen, pari kaupunkiasuntoa euroopassa ja Chanelin käsilaukku. Mutta enpä minä niitä oikeasti tarvitse ollakseni onnellinen. :D Riittää, että on koti, ystäviä, perhe, koira ja mahdollisuus matkailuun. Ja hyvää kahvia korvapuustin kera. :D