Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Crosstrainerista tms tietävät, hoi!

Vierailija
30.12.2018 |

Ostin crosstrainerin kotiin, kun haluan helpottaa kuntoiluani. Miten tehokas crossari on teidän mielestänne?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
30.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Crosstrainer on juuri niin tehokas kuin sitä käyttää. Usein, tarpeeksi kovalla sykkeellä tehty ajaltaan riittäväkestoinen treeni on tehokas, teki sen sitten crossarilla tai jollain muulla. 

Vierailija
2/5 |
30.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täysin tehoton, sillä ei tullut käytettyä. Yksitoikkoista rynkyttämistä, johon kylläistyi alta aikayksikön. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
30.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ostin joskus Crossin. Alkuun käytin sitä joka päivä, sitten pari kertaa viikossa. Sitten kerran kuukaudessa. Ja sitten en enää ollenkaan. Vie paljon (!) tilaa, on ruma ja siihen kyllästyy nopeasti. 

Kaiken lisäksi sen pitää olla laadukas, jotta jaksaa rynkyttää sitä. Ja laadukkaalla tarkoitan yli 1000 euron crossia. itellä oli juuri muutaman sadan euron cross. Järkyttävän huono. Kuntosalilla joskus testaillut kalliimpia crosseja ja ne on hyviä. 

Vierailija
4/5 |
30.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on Tunturin (laadukas) crosseri ja käytän sitä 2-3 kertaa viikossa. Samalla katselen jotain sarjaa netistä tai ihan vaan ikkunasta pihalle, aika menee joutuisasti.  Treenistä saa ihan niin tehokkaan kuin haluaa, voi asettaa erilaisia ohjelmia tai muuttaa vastusta manuaalisesti treenin aikana.

Vierailija
5/5 |
30.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Käyttänyt vuosia n. kolme kertaa viikossa. Kiinteytynyt huomattavasti, paino ei pudonnut niinkään. Toimii mulle tosi hyvin, kun ei tarvi lähteä minnekään.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kuusi kolme