Hyvä ruokapaikka Jyväskylässä?
Kertokaa, minne kannattaa mennä syömään Jyväskylässä? Toiveena hyvää ruokaa, reilut annokset ja rento ilmapiiri. Ei siis mitään fine dineriä.
Kommentit (17)
Vaajakosken 24h abc on ainakin aina täynnä.
Keskustassa on Street food-ravintola Taikuri. Todella hyviä hampurilaisia minunkin mielestä, joka ei tätä ennen on inhonnut niitä. Tekevät itse kaikki raaka-aineet, huomaa kyllä maussa. Muutoinki rento fiilis, eikä turhan hintavaa.
Onko.mitään muuta kuin nuo kerjujen rossot, armasillot, santa fe yms.?
Kissan Viikset.
Tulee maha täyteen ja ruoka on tosi hyvää, varsinkin jos on hyvän pihvin ystävä, mutta kasvissyöjäkaverinikin on kehunut ruokaa, valinnan varaa vaan ei ole sitten kauheasti. Rento tunnelma, mutta kuitenkin kunnon ravintola eikä mikään Amarillo. Ystävällinen palvelu. Pieni, tunnelmallinen sali, kannattaa varata pöytä ainakin viikonloppuisin.
http://www.kissanviikset.fi/en/home.php
Figaron Bistro kanssa ihan kiva, mutta annokset enemmän piiperrystä. Mutta rento, eri tyyppinen
Olen tykännyt Muang-thain buffetista, vaikka en ole aikaan käynytkään siellä.
Vierailija kirjoitti:
Revolution, Sohwi ja Taikuri
Sohwille ja Taikurille ääni 👍
Kissanviiksille ääni täältäkin. Symppis paikka eikä kuulu mihinkään ketjuun.
Trattoria Aukio, Stefan's steakhouse ja rennommista Taikuri on omat suosikkini
Remy. Pienet annokset, mutta syö koko lista. Parhaat drinkit.
Kai siel joku sokos hotellin amadildo on