Suomeen saatava moniavioisuu itselläkin olis muutama ehdokas kenet huolisin
Kommentit (17)
Ja joka naisella kolme miestä. Hmm, vähän vaikea yhtälö...
Vierailija kirjoitti:
Menisitkö naapurin rouvan viidenneksi mieheksi?
Ensimmäinen mies aina välillä rankaisee sinua, kun olet vain alempiarvoinen sivumies.
Minäkin tarvitsisin pari miestä lisää. Remontoitavaa riittäisi ja pihahommiakin pitäisi jonkun tehdä kun tuo yksi ainokainen aviomies on töissä.
ei saatana, yhdessäkin naisessa on riittävästi kestämistä, miksi kukaan haluaisi kolme jotka vielä tietävät toisensa?
Miksi puhe kääntyi taas miehiin, outoa.
Miksi pitäisi kaikkien kanssa olla naimisissa?
Tunnen moniakin, joilla polyamorisia suhteita. Mikä sua estää?
Vierailija kirjoitti:
Miksi puhe kääntyi taas miehiin, outoa.
Molemmistahan tässä on puhuttu.
Ja sitten jos saisi vielä itse valita ne miehet.
Minulla olisi kyllä se ykkösmies niin tärkeä, että en ottaisi jalkamiehiä.
Persuthan vois lähtee ajamaan tätä, Halliksella on kaksi perhettä.
Sais nyt eka ees yhen kumppanin! Tajua näitä hiihtäjiä, mistä ees löytävät useemman. Tyyliin kaikki kelpaa...?
Vierailija kirjoitti:
ei saatana, yhdessäkin naisessa on riittävästi kestämistä, miksi kukaan haluaisi kolme jotka vielä tietävät toisensa?
Esim. tässä viestissä puhuttiin naisista.
Nykyään voidaan varmistaa isyys DNA-testillä, joten en näe syytä, ettteikö myös naisella voisi olla useampaa miestä, mitä nyt taudit leviäisivät tehokkaammin ja lasten elämä olisi sekavampaa, kun sekä äidillä että isällä olisi sen neljä vaimoa/miestä. Saisi hankkia kokonaisen kerrostalon asumiseen!
Olennaista ei ole se, kenet sinä huolisit vaan se, kuka huolisi sinut.
Vierailija kirjoitti:
Olennaista ei ole se, kenet sinä huolisit vaan se, kuka huolisi sinut.
Taitaapi sillä rintamalla ollakin melko hiljaista.
Miksi haluaisit heidän kanssaan nimenomaan naimisiin? Miksi sinulle ei riittäisi nykyinen muoto eli että tapailet heitä kaikki tasapuolisesti? Isyydenhän voit tunnustaa ilman avioliittoakin ja talousasioihinkin löytyy ratkaisuja.
Eiku niin, ethän sinä edes tapaile heitä!
Monisuhteisuus on ihan mahdollista ja sallittua Suomessa, vaikka avioitua voikin vain yhden kanssa kerrallaan. Eli siitä vaan kumppaneita etsimään! Ja kumppaneilla sitten toki myös oikeus toisiin suhteisiin (tai tietysti jokaisen suhteen säännöt päätetään yhdessä, mutta aika epätodennäköistä, että kukaan suostuisi sitoutumaan yksisuhteiseksi niin että kumppani on monisuhteinen).
Menisitkö naapurin rouvan viidenneksi mieheksi?