Syitä ihmisten tuijotukselle?
Mistähän eri syistä voi saada katseita, mukava olisi tietää.
Kommentit (17)
-poikkeuksellisen ruma
-poikkeuksellisen kaunis/komea
-omalaatuisen näköinen
-outo
Syitä voi olla viha henkilöä kohtaan tai halu jutella, muttei keksi mitä sanoa.
Sulla roikkuu vessapaperisuikale housunkauluksessa tai kengänpohjassa. Varma tieto.
Vierailija kirjoitti:
Syitä voi olla viha henkilöä kohtaan tai halu jutella, muttei keksi mitä sanoa.
viha tuntematonta kohtaan,miksi?
Jos et pälyile niitä ennakkoluuloisesti, kukaan ei katso pahasti. Keskity omaan elämääsi.
Mä oon huomannu että tuijotetaan. Olisi kyllä kuva tietää miksi. Pari kertaa on käynyt niin että ihmiset kuiskivat keskenään "onks toi se...?" En tiedä yhtään ketä tarkoittavat mutta ovat aina päätyneet lopputulokseen etten ole "se".
Ilmeisesti olen tosi paljon samannäköinen kuin joku muu ja siksi tuijotetaan. Ei se ainakaan mikään julkkis ole kun nimmareita ei pyydetä 😂😂
Vierailija kirjoitti:
-poikkeuksellisen ruma
-poikkeuksellisen kaunis/komea
-omalaatuisen näköinen
-outo
joskus on kehuttu ulkonäköä mutta siitä on aikaa, nyt on pikemminkin raskas elämänvaihe menossa eikä varsinaisesti lisää varmuutta kun on tuijotuksen alla
ap
Suomalaiset ovat erikoistuneet tuijotteluun ja yleiseen mölläykseen. Syyt vaihtelevat.
Uteliaisuus
Arvostelevat katseet päästä varpaisiin
Komeus/kauneus
Seksikkyys
Rumuus
Joku vamma
Erilaisuus
Läpinäkyvät nännit tai camel-toe. Puhumattakaan läpipaistavasta siteestä tai räkäkokkareesta, mikä roikkuu nenästä.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Syitä voi olla viha henkilöä kohtaan tai halu jutella, muttei keksi mitä sanoa.
viha tuntematonta kohtaan,miksi?
Jos on levitelty huhuja, niin silloin. Omalle kohalle on käynyt näin ja mua huvittaa vieläkin niiden naamat kun ne yritti niin kovasti inhota. Pariin kertaan itsellä petti pokka, kun näki ne naamat
Itsehän en paljoa viitsi tuijotella kun se on niin junttia (vaikka mieli tekisikin), mutta jos tuijottelisin niin varmaankin se on 50-50 eli toinen on joko hyvännäköinen tai sitten toisesta ääripäästä huomiotaherättävä. Tavikset ei herätä mitään kiinnostusta ja lipuu silmien ohi.
Vihaan sitä kun tuntemattomat tuijottaa Möllöttävällä katseella!
Joskus huomaan itse "tuijottavani" jotain henkilöä. Mutta en oikeastaan katso häntä vaan mietin jotain omiani ja silmät ovat sattumoisin lukkiutuneet johonkin ihmiseen. Kuten ex-mieheni sanoi "johonkin sitä on silmänsä pantava".
Olet tuijottanut AV:ta niin paljon että silmäsi seisovat päässä, tukkasi on likainen ja haiset metrien päähän. Olet alkanut myös muodostaa harhoja päässäsi sekä ulkonäkökomplekseja. Ehkä siksi.
up