Onko muita jotka ei kehtaa pittää tuttuihin yhteyttä?
tuntuu jotenkin nololta häiritä jos ne ei haluakaan olla kanssani tekemisissä. Ja tulee olo että en aina välttämättä tiedä mitä sanoisin.
Kommentit (7)
Mulla oli sama.
Kunnes sairastuin vakavasti. Silloin ymmärsin kuinka tärkeitä nämä tutut olivat, osasta on tullut yatäviä.
Samantyylistä. Liittynee huonoon itsetuntooni. Töissäkään en viitsi pyytää ketään kahville jos ne ei vaikka tulekaan vaan menen ennemin yksin. Vaikka olis kivaa kun olis kahviseuraa.
Vierailija kirjoitti:
Samantyylistä. Liittynee huonoon itsetuntooni. Töissäkään en viitsi pyytää ketään kahville jos ne ei vaikka tulekaan vaan menen ennemin yksin. Vaikka olis kivaa kun olis kahviseuraa.
Pyydä! Joku ilahtuu. :)
Mulla ihan sama juttu. Ja se on varmaan syynä miksi mulla ei ole juuri kavereita, ainakaan kovin läheisiä.
Olen ihan samanlainen...Käyn yksin teatterissa, elokuvissa ja konserteissakin, koska en ilkeä kysyä ketään mukaan.
Joo. Mä en halua häiritä ja en halua, että kukaan tulee säälistä mukaan. Mutta onneksi minua ei hävetä käydä missään yksin. Viimeksi eilen kävin torilla kahvilla ja huomasin, että en minä ollut ainoa, joka istui ainoana pöydässä. En edes vaivautunut miettimään, miksi muut ovat yksin, vaan totesin sen olevan nykyään ihan normaalia. Loppujen lopuksi teatteriinkin menen katsomaan esitystä, enkä rupattelemaan.
Mulla sama juttu.