Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Salmonellatesti

Vierailija
11.07.2018 |

Miten? Itte sain tuolta lääkäristä putken jonka kannessa kiinni tollane ihmeellinen toinen putki. Ja ohjeissa sanotaan että 'täytä putki puolilleen ulostetta'. Miksi niin paljon pitää ottaa testiä purkkiin? Osaako kukaan opastaa näissä asioisaa? Yritin selvitellä asiaa mutta tuntuu että kaikille muille on annettu erilaiset ohjeet ja putket

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
11.07.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä keittiöpäälikkö maistaa henkilökunnan salmonellat kielellään.

Vierailija
2/4 |
11.07.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä tein salmonellatestin joskus 10 vuotta sitten ja silloin sen sisällä oli sellainen pumpulipuikon näköinen juttu jota piti pyöritellä ulosteessa n. 10sekunnin ajan ja sitte laittaa se sinne putkiloon takaisin ja kansi kiinni.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
11.07.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole niin justiinsa, teet sen testin nyt sen ohjeen mukaan. Tarkoitus on se että sitä testiä ei palauteta se kuppi täynnä paskaa, kun sitä ei paljon tarvita näytteeseen.

Vierailija
4/4 |
11.07.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Okei. Ehkäpä mää sitte teen vaa näide ohjeiden mukaan ja yritän selvitä

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän viisi yhdeksän