Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Oikotien/Etuoven somepostausten kommentit ovat parasta viihdettä ever!

Vierailija
25.05.2018 |

"Olipas "kliininen"...virastomainen...kolkohko...kodikkuus puuttuu."

Näen jo sieluni silmin kommentoijan puupaneloidun olohuoneen, jonka kirjahylly on täynnä matkamuistonukkeja. Ikkunoissa roikkuu Ellokselta tilaajalahjaksi saadut tonttuverhot kesät talvet.

"Taas kerran: missä matot ja verhot? Toisivat paljon lämpöä ja kodikkuutta "

Ihan erityisesti sellaiset ihanat Vallilan kelohonka-kuvioiset, vaikka violetteina tai limenvihreinä <3 NIIIIn tyylikkäät ja ihanat ja kodikkaat <3

"Onpa tosi kiva kun on rakennettu keskellä peltoa, ei yhtään puuta pihassa. En edes jaksa kommentoida sisäpuolta."

No nyt kyllä surettaa, odotin niin innoissani juuri sinun kommenttiasi sisäpuolesta!

"En ikinä Hesaan vaikka ilmaseks saisin."

Enkä mä Kihniöön, vaikka jopa maksettaisiin.

"Ei olisi minun koti, hirveästi pestäviä ikkunoita."

Jos on varaa miljoonan taloon, ei varmaan tarvitse kauheasti ikkunanpesusta stressata.

"Kallis on. Me myydään Kouvolan keskustasta 5km mummon mökki jossa kunnan vesi + sähkö. Erillinen sauna pihassa. Tontti muistaakseni 1600 neliöö ehkä enemmän. Järvi näkyy pihasta kun puissa ei lehtiä. Vene rannassa joka tulee kaupan mukana hinta vaivaiset 55 tuhatta"

Minäkin käyn aina Mersujen myynti-ilmoituksissa kertomassa, mihin hintaan sain oman Corollani myytyä.

"Ihana mökki, mutta hinta on kyllä aivan järkyttävä ! Jos sais hyvän duunin muualta en jäisi tänne pk-seudulle makselemaan tolkuttomia asuinkustannuksia."

No katso juuri siksi siellä pääkaupunkiseudulla maksetaan hirveästi asumisesta, koska muualta ei saa hyvää duunia, jos duunia ollenkaan. Olet ihan asian ytimessä.

"Talli on hieno, mutta talo niin epäviihtyisä että alkoi ihan ahdistaa. "

Nyt vain arvuuttelen, onko tämä kommentti näpytelty kannelmäkeläisestä vuokrakaksiosta vai muuttotappiokylän tasakattoisesta "mummolatuoksuisesta" kodista livelovelaugh-tarroineen.

"Katselin eilen kun floridassa myyvät 450 neliön taloa uima-altaalla samaan hintaan."

No voi harmi, pitäisikö sun muuttaa sinne?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
25.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Noi kommentoijat ovat yleensä tasoa Mirja-Marjatta 72 vuotta Harjavallasta, kävi koulua KANSA KOULU, eli ei liian vakavasti kannata ottaa. 

Vierailija
2/2 |
25.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Harmittaahan se, että kiinteistökauppa ei käy mutta on sillä kyllä syynsäkin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kahdeksan kahdeksan