Jenkeiltä idioottimainen veto järjestää sotaharjoitus Korean niemimaallla nyt
Jenkeiltä todella idioottimainen veto pitää sotaharjoitus korean niemimaalla juur nyt, kun muutaman viikon päästä voisi olla luvassa Pohjois-Korean johtajan historialinen tapaaminen. Tässä se nähdään, miten paljon jenkit ovat kiinnostuneita rauhasta ja demokratiasta. Pölvästit!
Kommentit (11)
Kun tämä on VIIDES kerta kun P-Korea lupailee luopua ydinaseista,ei ole paljon perusteita luopua jokavuotisista harjoituksista.
Tässä sen näkee, että P-Korea ei myönnytyksiä tee ilman taka-ajatuksia. Hyvähän se on luopua korjauskelvottomaksi paukutetusta ydinkoelueesta, ja sitten vaatia vastineeksi, että E-Korea rampauttaa oman puolustuksensa.
Kimin pullerolle ei pidä antaa periksi.
Mitä voi odottaa, kun on pelle presidenttinä.
Jenkit haluaa levittää taas sitä rauhansanomaa ja vapautta.
Antaa Kimin nyt osoittaa olevansa tosissaan, ennen kuin aletaan mennä pelleinä hänen mielensä mukaan. P-Korean rauhaneleiden kestävyys on nähty, niitä on aina seurannut järjetön uhovaihe.
jenkeilla onkin ihan muut intressit pohjoiskorean kysymyksessä kuin mikään rauha. Eiköhän ne ensin hamua korean riistumista ydinaseesta, jotta voivat sen jälkeen kasvattaa omaa sotiaallista läsnäoloaan Kiinan kiusaksi.
Jenkkien tuon maailman sotaisimman valtion touhut on niin nähty
Neuvotteluissa aina lähdetään kerran tai pari pois pöydästä. Ei voi näyttää liian heikolta.
Idioottimaista olisi luulla, että Pohjois-Korea luopuisi ydinaseistaan. Kukaan oikea poliittinen asiantuntija ei ole siihen missään vaiheessa uskonut. Mutta Usaa ei tällä hetkellä johdakaan poliittinen asiantuntijajohto vaan kiinteustökauppias ja tositvtähti, joten idioottimaisuuden ei pitäisi tulla kenellekään suurena yllätyksenä.
Vierailija kirjoitti:
Mitä voi odottaa, kun on pelle presidenttinä.
Trump on kuule ensimmäinen USA:n presidentti, joka tuolla on saanut edes joitain rauhan askelia aikaan. Siellä Obama-ni ggakin seisoi 8 vuotta tumput suorana.
Tää on sitä demokratiaa ja rauhaa. Jenkithän ovat tunnettuja rauhantahtoisuudestaan.