Äitienpäiväonnittelut exältä
Huomioiko ex- miehesi ja lastesi isä sinua äitienpäivänä? En tiedä, mutta minua loukkaa se, etten saa onnitteluja. Erohan ei nollaa sitä faktaa, että olen lasten äiti.
Kommentit (3)
Ei huomioi. Vähän hassua, että se minua harmittaa. Tämä on ensimmäinen äitienpäivä eron jälkeen ja olen hänen ainoan lapsensa äiti, eikö se merkitse mitään? No, ei kai sitten. Tai sitten hänellä on vain oma prosessinsa sellaisessa vaiheessa, ettei halua nyt muistaa. Mikäpä siinä, enhän ole hänen äitinsä. Kun oltiin yhdessä, hän aina muisti minua jollain pikku lahjalla tai edes kakulla ja se oli mukavaa.
Oma exäni oli käynyt lapsemme kanssa ostamassa minulle lahjan. Mitään onnitteluja en ole ainakaan vielä saanut, mutta mielestäni tuossa oli jo riittävästi.
Sain onnittelut ja olin ihmeissäni. Todennäköisesti hänen nykyinen oli ehdottanut. Itse en isänpäivänä onnitellut häntä. Ex jotenkin haluaa olla kaveri minulle, vaikka en todellakaan haluaisi. Niin erilaiset ajatukset meillä on lasten huollosta ym.