Lue keskustelun säännöt.
Kysymys sairaanhoitajille!
22.02.2018 |
Hei asiasta jotain tietävät, olin pari viikkoa sitten imusolmukkeisiin uä-kuvauksissa. Tänään sai soittaa tulosten perään ja soitin, niin sanoivat, että lääkäri palaa asiaan postitse! Pitääkö tässä ruveta jo pelkäämään, että uutiset ovat huonoja? Miksi eivät anna tuloksia puhelimitse, kun aiemmin oli sanottu, että tänään saa soittaa?
Kommentit (3)
Kiitos vastauksesta, helpotti oloa 😊
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Ja mikäli tulos olisi paha, niin luulisi, että lääkärin yhteydenotto ja hoitoon kutsu tulisi nopeasti tai ainakin nopeammin tiedoksi sinulle.
Yleensä se menee ainakin mun käsityksen mukaan toisinpäin, eli joko lääkäri soittaa huonoista tuloksista tai pyytää käymään paikan päällä. Harvemmin postin kautta laitetaan tulemaan huonot tulokset, koska se on melko epäinhimillistä.