Ketkä ovat Suomen laiskimmat ja surkeimmat vätykset?
Kommentit (12)
Sellaiset, joilla ei ole mitään rakenteellisia asioita estämässä yhtään mitään elämässä, mutta jotka silti pysyvät kotona pelaamassa pleikkaria ja valittavat, miten sortorakeneet potkivat heitä päähän. En tietenkään tarkoita esim. oikeasti huonossa asemassa työmarkkinoilla olevia, vaan niitä, jotka kuvittelevat olevansa päähän potkittuja kun pleikkarin pelaamisella ei tienaakaan 4000e/kk.
Idols-tuomarit, viime kausi oli suorastaan vaan Antti Tuisku promoomassa itseään.
Hallitus. Ei malteta perehtyä asioihin kunnolla.
Vierailija kirjoitti:
Minä
Jaetulla ykkössijalla myös minä
Sivarit. Jos ne olis miehiä, ne menis armeijaan. Jos niillä olis jokin sotaa vastustava vakaumus tai ideologia, ne menis vankilaan. Sivarit ei mee armeijaan eikä vankilaan... sivarit ei oo miehiä, niillä ei ole vakaumusta, ei ideologiaa... sivarit on vain vätyksiä.
Vierailija kirjoitti:
Kansanedustajat
Tämän minäkin olisin sanonut. Istuntokaudet ovat helmikuusta kesäkuuhun ja sitten syyskuusta joulukuuhun. Eikä silloinkaan tarvitse edes olla paikalla. Eikä siellä oikein mitään saadakaan näköjään aikaiseksi.
Kokoomuslaiset