Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

En oikein ymmärrä homomiehiä, jotka valittavat, että kumppanin löytäminen on vaikeaa, että homot on liian ulkonäkökeskeisiä jne. jne.

Vierailija
10.11.2017 |

Olen kuitenkin aika varma, että jokikinen mies saisi kyllä toisen miehen ihan ulkonäöstä ja iästä riippumatta. Esim. minä voin miehenä koska tahansa mennä jollekin seksinhakusivustolle, saada useilta homomiehiltä huomiota ja seksitarjouksia ihan lyhyen ajan sisällä, mutta ei ole mitenkään varmaa, että yksikään nainen edes vierailisi profiilissani. Homomiesten keskuudessa kun kaikki haluavat sitä seksiä yhtä paljon, niin ei synny sellaista kysynnän ja tarjonnan epäsuhtaa, joka aiheuttaa sen, ettei suuri osa miehistä kiinnosta naisia juuri ollenkaan.

On varmaan totta, että homomiehet ovat partnerivalinnoissaan painottuneempia ulkonäköön kuin naiset. Kuitenkaan miehet eivät ole seksuaalisesti läheskään yhtä nirsoja kuin naiset. Lisäksi on niin, ettei se ulkonäkö pelkästään tai siihen panostaminen vielä yksistään välttämättä riitä tekemään miehestä erityisen kiinnostavaa naisten silmissä. Toki se komea ulkonäkö ja oikea tyyli kuuluvat perusedellytyksiin heteromarkkinoillakin, mutta ne ovat monelle naiselle itsestäänselvyyksiä vähän samaan tapaan kuin kammatut hiukset tai harjatut hampaat.

Moni mies ei onnistu parantamaan mahdollisuuksiaan heteromarkkinoilla, vaikka panostaisi hyvinkin paljon ulkonäköönsä, seuraisi muotia, vaatteet olisivat viimeisen päälle, hygienia kunnossa, salitaustaa on takana 10 vuotta ja sen mukana tuloksia. Luulen esim. että (homo-)miehen on huomattavasti helpompaa saada kiitosta ja hyväksyntää oman kroppansa treenaamiselle toisilta miehiltä kuin naisilta. Vaikka lihaksikas kroppa sinällään onkin naisten mieleen keskimäärin enemmän mieleen kuin olmimainen, niin muilta ominaisuuksiltaan vajavainen mies jää hankitusta lihasmassasta huolimatta täysin vaille naista, miehen ollessa naisten mielestä täysin epäkiinnostava lihakasa.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
10.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin no kyllä varmasti seuraa löytyy mutta tuskinpa homomiehetkään yleisesti haluavat seurustelusuhteeseen ketä tahansa vastaan tulevaa, sellainen mies josta oikeasti tykkää ja jonka kanssa haluaa olla on vaikeampi löytää kuin joku yhdenillanjuttu millä ei ole väliä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi viisi kuusi