Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

E-pillereistä

Vierailija
04.10.2017 |

Moi!
Mulla on ikuinen ongelma näitten e-pillereiden kanssa.. oon siis syöny meliane merkkisiä pillereitä nyt n. 4 vuotta (välissä 3kk cypretyliä mutta ne ei sopinu ollenkaan).

Kysymys siis kuuluu että onko kellään tietoa tai omia kokemuksia, että voiko e-pillerit lisätä karvankasvua? Sen tiiän että monilla lisääntyy kun lopettaa pillerit mutta itellä tuntuu että on vaan lisääntyny pillereiden aikana. Taukoviikoillakin on paljo hitaampaa karvankasvu, normisti saa melkein pari kertaa päivässä nyppiä leuasta mutta taukoviikoilla ei edes joka päivä.. :D

Oon siis miettiny pillereiden lopettamista jo pidempään, koska ne kuivattaa kauheesti ja seksiä ei tee mieli muuten kun taukoviikon jälkeen muutaman päivän.. ennen pillereiden alottamista olin märkänä heti kun silloinen poikaystävä edes katso muhun. :D noi halut kun sais takas..
Mietin vaan että voiskohan olla niin että karvankasvukin vähenis jos lopettaisin pillerit, vai tulisko sit kaksinkertasena takasin..

Ois kiva kuulla omia kokemuksia tai jos jollain tosiaan on ihan faktatietoa kertoa? :D

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
04.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin ja vielä että lopetetaanko pillerit niin että syödään vaan normisti liuska loppuun ja sit ei vaan aloteta uutta?

Ja onko väliä vaikka harrastais seksiä just ennen liuskan loppumista? Varmistelen vielä ettei käy vahinkoja sit :D

Vierailija
2/2 |
04.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juu syö loppuun ja lopeta sitten.

Voithan toki vaihtaa uuteen merkkiin. Itselläni toimi parhaiten kaikista halvin merkki (ei suomalainen).

En ole itse osannut yhdistää karvankasvua e-pillereihin. Syön nimittäin hiuspillereitä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi neljä