Miksi jotkut olettavat että kun yksi nainen/mies tykkää sängyssä jotain, niin kaikki naiset/miehet tykkäävät?
Kävikö mielessä että vastakkaisen sukupuolen edustajat ovat yhtälailla yksilöitä?
Kommentit (6)
Jaa oiskohan ne kuule niitä jännämiehiä, jotka tuollaista olettavat.
Tämä nykypäivän "kaikki ovat yksilöitä" -ajattelu on järjettömyyksiin asti vietyä idealismia. Todellisuudessa miehet ovat keskenään hyvin samankaltaisia ja naiset ovat keskenään hyvin samankaltaisia. Toisistaan mies ja nainen eroaa todella paljon.
Vierailija kirjoitti:
Tämä nykypäivän "kaikki ovat yksilöitä" -ajattelu on järjettömyyksiin asti vietyä idealismia. Todellisuudessa miehet ovat keskenään hyvin samankaltaisia ja naiset ovat keskenään hyvin samankaltaisia. Toisistaan mies ja nainen eroaa todella paljon.
Tämä ei itse asiassa pidä paikkaansa. Yksilöiden väliset erot ovat huomattavasti suuremmat kuin sukupuolten väliset.
Eivät ilmeisesti osaa ajatella sympaattis-empaattisesti tai sitten eivät ole olleet sängyssä riittävän monen kanssa.
Tää on kiintoisa juttu. Usein näkee puhuttavan siitä, että joku on hyvä sängyssä ja toinen ei. Useimmiten se hyvyys varmaan on sitä, että kumpikin tykkää samanlaisista seksitavoista. Sitten erikseen on nämä lahnat tai ne, jotka kohtelevat toista sängyssä suorastaan törkeästi.
Ei. Kyllä minä olen ihan erilainen kuin kaikki muut sukupuoleni edustajat. Olenhan oma persoonani, jolla on oma tausta, oma historia, oma luonne.
Mutta onhan se nyt ihan selvää, että kaikki toisen sukupuolen edustajat ovat keskenään samanlaisia. En ole mitään eroa koskaan huomannut. Olen ollut niin oman erikoislaatuisuuteni lumoissa, ja ketä nyt muutenkaan kiinnostaa joku Toinen??