Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tyttö 2,5 v iltatemppuilut

Vierailija
19.09.2017 |

Iltakitinät/ huudot / temppuilut alkoi aikalailla tasan 1-vuotiaana. Ja ovat jatkuneet tähän päivään saakka. Kuinka kovapäinen voi lapsi olla? Joka ilta meillä on tutut rutiinit (iltasatuineen,syleineen jne). Kun tulee aika sanoa hyvät yöt niin alkaa vitkuttelu, temppuilu, pyytää kaikkea maan ja taivaan väliltä (juu ei anneta), koittaa tulla pois sängystä jne.

Pari kertaa sanon että ei enää, nyt nukutaan ja laitan takaisin maate. Sen jälkeen en enää sano mitään vaan tarvittaessa laitan mitään sanomatta takaisin maate. Tiukoissa tilanteissa uhataan unilelujen viemisellä (toimii kyllä hyvin,äkkiä menee nuppi tyynyyn takaisin).

Onko muilla samanlaista tahtojen taistelua? Turhauttavaa kun jatkuu vaan. Isoveljensä menee ihan nätisti nukkumaan ja häiritsee siis veljen nukahtamista myös, mutta omat huoneet ei toistaiseksi ole mahdollista vaikka muutto onneksi on jo kiikarissa.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
19.09.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jape kirjoitti:

Loppuu se temppuilu kun on kuria. Mun ukko nappas korvasta tai tukasta ja nosti ilmaan, sitten tiputti sieltä alas. Kyllä loppu temput ja ininät.

Ai sinuako äitis nappas? Taisit kopsahtaa korkealta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi seitsemän kuusi