Ette voi arvatakkaan mitä naapurini osti kaupasta!
Käväisin nopeasti tuossa edellispäivänä paikallisessa K-kaupassa ja näin naapurini. Mutta hänellä oli ostoskärryissään:
-maitoa
-leipää
-omenoita
-jauhelihaa
-rosmariinia
SIIS IHAN KAMALAA!
Kommentit (10)
Eikö muistanut ostaa kortsuja? No, sittenpähän keväällä nähdään unohduksen seuraukset.
Vierailija kirjoitti:
Eikö muistanut ostaa kortsuja? No, sittenpähän keväällä nähdään unohduksen seuraukset.
Hän unohti nekin! Voi herranjumala tuota Pekkaa.
Minä luulin, että naapurisi olisi tilannut vaikka uuden sohvan kotiinkuljetuksella. Nyt meni ilta pilalle, kun tulikin vain tuo ostoslista.
Kyllä minä sitä Pekkaa ymmärrän, mutta että sinäkin Marttaseni kävit kaupassa. Jumala armahtakoon.
Tajusitko että siinä samalla se naapuri näki mitä SINÄ ostit kaupasta???? Hertsileijaa, mitkähän juorut siitä lähtee kulkemaan!!!!
Arvaa mitä mun naapuri osti!!! Se oli tänään kaupassa hihnalla just ennen mua niin olin aitiopaikalla!!!
Siinä oli:
Suklaakeksejä
Vauvan sukkahousut
Vauvan bodeja
Kookoskeksejä
Karkkia
Sokerijugurttia
Sipsejä
Suolakeksejä
Mehua
Siinä se maksoi niitä ja kaksi paksua mahamakkaraa koristi keskivartaloa. Vuoden ikäinen vauva istui kärryssä.
Mä ostin:
2 pakettia kanansuikaleita
2 kg omenia
Banaaneja
Maitoa
Kahvia
Perunoita
Mullakin oli vuodenikäinen vauva kärryissä ja vain yksi kapea mahamakkara!
Hyi!
Sen saattaa nyt jokainen arvata mitä hän noiden kanssa tekee. Omenan tunkee ahteriinsa kun rakastelee sitä jauhelihaa, samalla kaataa lorottaa sitä maitoa hitaasti pitkin rinnuksiaan. Yäk!
Sairas naapuri.
Mitä varten ne leivät ja rosmariini on?
Nyhtökaurako unohtu ja kookosmaito? Mifu? Tofu? Ja kaikki muut normaalille ihmiselle ei-syötäväksi kelpaamattomat safkat.
Meidän naapuripa onki ostanu kannabista, haisee koko talo.
No miten sen nyt ottaa. Mää luulin sun otsikkos perusteella, että paprikaa!! Thänk gaad ei sentään!