Tuntuu että pään sisältö on koko ajan jumissa töissä
Tuntuu että kuuppa on koko ajan työssä.
En voi pitää lomaa kun kukaan muu ei halua.
Jos sanon asiasta kuulen vain että on se nyt kumma kun ei työ maita.
Teen ympäripyöreitä päiviä ja en ole ikinä kunnolla lomalla henkisesti.
Kesällä toki mutta ärsyttävää on se kun muut tuttavat eivät olleet samaan aikaan ja tuntui kuin olisi ollut lomallakin töissä kun puhuivat koko ajan töistä .
Siinä tulee itsellekin sellainen tunne että nyt kuule pitäs olla töissä vaikka olin ansaitsemallani lomalla.
Tuntuu että olen ihan jumissa töissä ja muussa elämässäni. Nytkin istun ihan apaattisena töissä eikä tunnu yhtään että olisin ollutkaan lomalla kun koko kesä vaan puhuttiin töistä.
Tuntuu että vuodet vaan seuraa toisiaan ja istun aina vaan töissä.
Kommentit (3)
Kyllä se kamelin selkä vielä katkeaa sultakin odota vaan.
Liikaa työtä ja keskittymisvaikeuksia. Ajatus ei kulje terävästi. On ihme, jos ei tuossa rallissa pää hajoa.
Minä taas olen työtön ja istun apaattisena kotona, pää jumissa. Vuodet ne seuraa toisiaan tälläkin tyylillä. Pitäisiköhän meidän mennä päälääkärille?