Pahan kukat - elokuva, hohhoijaa mitä saissea....
Oon nyt 20 minuuttia katsonut, mitään ei tapahdu, sekavaa kohellusta.... Eikö tähänkään suomi-elokuvaan ole viitsitty tehdä käsikirjoitusta ollenkaan.... Solar films -tuotantoa....... Voi tsiisus sentään.
Kommentit (10)
Jokinen teki 1h 40min pitkän "musiikkivideon"....
Onko se se missä oli Mikael Gabriel? Jos on niin kerkesin kattoa n. 10min ennen kuin nukahdin, eikä kiinnostanut aloittaa alusta..
Vierailija kirjoitti:
Onko se se missä oli Mikael Gabriel? Jos on niin kerkesin kattoa n. 10min ennen kuin nukahdin, eikä kiinnostanut aloittaa alusta..
On Mikael Gabriel tatuointeineen. Järkyttävän tylsä leffa.
Eero Aho näyttelee hyvin, mutta muut eivät osaa edes näytellä edes tuossa leffassa. Jotenkin huvittavaa kun on palkattu yksi huippunäyttelijä ja kaikki muut on ihan amatöörejä.
Elokuva tuntui alkavan n. 45 minuutin kohdalla. Siinä kohtaa hommassa rupes olemaan edes jotain ideaa. Melkoista räpellystä joka tapauksessa, jos vertaa pohjoismaiseen tuotantoon.
Siin joku vanha äijä 32v esittää jotakin nuorta.yök
Ihan järkyttävän huono.Kaks yli 30v vanhusta pyörii ku nuoret ja kyttä soittaa iskälle ku joku 30v vapautuu putkasta.Ei kai yli 18v vanhemmille mitään soitella
Asuuks joku 30v muka kotona? ja itkee iskälle et sä heitit mut ulos.Vähä naurattaa tää leffa
Miksi näitä tehdään? Mitä järkeä?
Ohjaajana vielä Antti J. Jokinen joka teki ihan siedättävän elokuvan kuitenkin Puhdistuksesta, mutta tää on sitten täysin alta riman.