Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko täällä kotimaasta adoptoituja tai koko lapsuuden ajaksi perheeseen sijoitettuja aikuisia?

Vierailija
15.03.2017 |

Tiedätkö biologisista sisaruksistasi tai vanhemmistasi? Oletko etsinyt tai tavannut heitä. Onko kellään kateissa sisarta, joka olisi adoptoitu eri perheeseen?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
15.03.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikö löydy ketään?

Vierailija
2/3 |
15.03.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olin sijoitettu 2-vuotiaasta, veljeni 6kk:n ikäisestä. Oltiin samassa perheessä. Nyt 3-kymppisenä välit hyvät niin sijaisvanhempiin kuin äitiin ja isäänkin. Yhteys äidin ja isän kanssa pysyi säännöllisenä läpi sijoituksen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
15.03.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Asuin lähes koko lapsuuteni mummun ja ukin luona. Isä oli juoppo ja äiti aina lähti jonkun miehen matkaan. Olen ainoa lapsi. Mummi ja ukki eivät adoptoineet minua vaikka asuin heidän luona yhteensä 14-vuotta. Välillä äiti ryhdistäytyi ja vietin pikku pätkiä sen luona mutta sitten taas joku mies kutsui sitä ja se oli menoa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi seitsemän kaksi