köyhäilyblogi loppu näköjään viikossa..
http://toimeentulotuella.omablogi.fi/
Näyttää sille ettei kuukautta jaksanutkaan kokeilla köyhyyttä...
Kommentit (7)
Oliko kirjoittaja kenties poliitikko? Köyhien asiat kiinnostavat vain hetken kunnes pitäisi jotain oikeasti tehdä asian eteen.
Minä haluaisin kirjoittaa elämästä pienipalkkaisena. Nettotulo 1500. Ei ole kuulema (Sari essayahin mukaan) pienipalkkaisena YH:Na järkevää käydä töissä
Laskin paljonko tuttu tienaa kioskilla ja työtuntia aika vähän eli noin 1000€ jää käteen eli kuinka sillä pärjää?
Vierailija kirjoitti:
Minä haluaisin kirjoittaa elämästä pienipalkkaisena. Nettotulo 1500. Ei ole kuulema (Sari essayahin mukaan) pienipalkkaisena YH:Na järkevää käydä töissä
Kirjoita. Itse en saa paljon enempää, enkä ole kuvitellut itseäni pienipalkkaisena. Netto on netto ja bruttona meillä erotus on luultavasti paljon isompi.
1500 nettopalkka ei ole mielestäni hirveän pieni. Jos ei ole lapsia, sillä elää jo oikein kivaa elämää.
Minä olisin oikeasti ollut kerrankin kiinnostunut jonkun blogista ja pettymys tuli