Paljonko sairaanhoitaja tienaa 3-vuorotyössä? entä 2-vuorotyössä?
Ja puhutaan vastavalmistuneesta- 5 vuotta työkokemusta noin suunnilleen, eli ei mitään ikälisiä
Kommentit (6)
Riippuu paikasta ja kuinka paljon niitä yö- ja sunnuntaivuoroja on. Muut on aika yhtä tyhjän kanssa.
Mulla on tuntipalkka 13,5e, sisältää 5v ikälisän. Iltalisä on 20% klo 18-21. Yölisä 40% 21-6. Lauantailisä 20% ja sunnuntai/ pyhä 100%. Siitä lasket paljonko pitää tehdä, että tulee haluttu summa.
3-vuorotyössä varmaan 3000-3500e/kk, mutta kyllä se on aivan h*lvetin rankkaakin varmaan!
Teen itse pelkkää päivätyötä 2400e+ palkalla ja tietysti ilman mitään lisiä ei ole, elämä on säännöllistä ja kaikki juhlapyhät aina vapaat, sekä tietysti viikonloput. Perheelliselle tämä on mahtavaa, ihan sama vaikka palkassa näkyykin.
- Sairaanhoitaja
Vaimo tekee 3-vuorotyötä pk-seudulla. N. 3500 euroa lisineen. Riippuu tietenkin miten sattuu pyhiä, juhlapyhiä jne.
Riippuu paljon tekee töitä ja pyhiä. 3-vuorotyössä tietysti paras palkka, yli kolme tonnia. Päivätyössä pk-seudulla vähän alle 2500e ja 2-vuorotyö jää sitten johonkin tuohon välille. Diabeteshoitaja saa päivätyöstä 2600-2700e pk-seudulla
Päivätyössä sh tienaa 2400-2500e, niin ehkä 2-vuorotyössä sitten jotain 2700-2800e/kk...? 3-vuorotyöstä varmasti yli 3 tonnia muuten en osaa sanoa.
En ole sh nämä vain veikkauksia.