Ikea aiheuttaa suhdestressiä..
500kg Ikea laatikoita odottaa kokoamista. Ihme, että aina tässä vaiheessa ne jäävät mun (miehen) kontolle.. Tässä nyt koetellaan miten suhde (6kk) jatkuu... Aamuherätys klo 08! ja klo 09 määräys aloittaa hommat.. Tätäkö tää sitten on? Tähän mennessä olikin yllättävän hauskaa ja leppoista..
Kommentit (8)
Tilaa joku vuokra-aviomies tmv. kokoamaan niitä.
Mikset osta kokoamispalvelua?
Jos oot liian köyhä niin kunnon työkaluihin kannattaa investoida.
Me ollaan ostettu välillä IKEA kalusteita myös käytettynä huuto-netistä. Saa valmiiksi koottuna.
Ikean kalusteet on kyllä niin helppo koota että tekee melkein mielellään. Melkein.
Toista on kun ostin sotkasta tai maskusta yms. Paskat ohjeet, paskat osat, voi jeesus sitä säätöä.
Ikean ohjeissa ei oo ees SANOJA. Eikä tarvii. Nii hyvin ne on tehty. Prkl. Ottaisivat muut mallia.
Ostan jatkossa kaikki huonekalut ikeasta. No, en, koska sitten en sais kivoja, mutta ainakin sanon kovasti tekeväni niin.
Niin ja ap:lle neuvoksi: Jätä se sika.
Huonekalujen kokoominenhan on ihan mahtavaa! Me on miehen kanssa tungettu naapuriinkin niitä kokoamaan, kun ei jatkuvasti voi olla itselläkään uusia huonekaluja ostamassa :O
Ota mimmi mukaan kasaamaan ja pitäkää työ mukavana :)
Vierailija kirjoitti:
Huonekalujen kokoaminen on wt.
No, itselläni on tapana sisustaa täällä huoneita eri tyyleihin, eikä kaikkiin huoneisiin sovi antiikki, joten Ikeasta löytyy välillä ihan käyttökelpoisia moderneja juttuja.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Huonekalujen kokoaminen on wt.
No, itselläni on tapana sisustaa täällä huoneita eri tyyleihin, eikä kaikkiin huoneisiin sovi antiikki, joten Ikeasta löytyy välillä ihan käyttökelpoisia moderneja juttuja.
jepjep
Hetkinen, sinunhan kuuluu saada tuossa tilanteessa henkilökohtainen avustaja.