Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kertokaa tulevasta joulustanne

Vierailija
21.12.2016 |

Meillä neljä lasta(3kk,4v,9,15v) kaikille kaksi lahjaa. Jouluruokana meillä on maksalaatikkoa, kinkkua , kurkkua. Juomana lapsille limsaa, aikuisille olutta,viiniä, viinaa. Joulupukkia ei ole.

Mites teidän joulu?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
21.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onpas teillä surkea joulu. Ainakin lapsilla.

Vierailija
2/3 |
21.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kohokohta on illallinen ja sekin syödään siskon lasten takia jo klo 15 iltapäivällä huoh... Ei silloin vielä edes ole nälkä. Lisäksi joulupukki on tulossa jo hetken päästä siitä ettei edes ehdi syömään rauhassa. Sitten onkin tylsää loppuilta kun lapset vain riehuu lahjojen kanssa.

N24

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
21.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei millään pahalla, mutta miksi pilaatte lastenne joulun viinalla? Tuossahan on ihan liikaa viinaa! Minusta joulu on lasten ei aikuisten ryyppyjuhla. Kertoo myös aika paljon, ettet viitsi edes joulupukkia tilata vaikka teillä on pieniä lapsia. Joo.o voin sanoa että jos olisit lastensuojelun asiakas, huonosti kävisi. Viinaa hankitaa helvetisti, mutta lasten lahjoihin, joulupukkiin ja ruokiin ei ole varaa?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yhdeksän yhdeksän