Nyt vasta kun hullu rakkauteni Hugh Laurieen on ohi tajuan että House on oikeasti loistava sarja! Kuinka korkealle nousee teidän lemppari sarjoissa?
Vuosi sitten jätin kuutos kauden jälkeen sarjan kesken kun luulin että sekoan ton miehen takia. Nyt Hugh on vanhettunnut tai minä kasvannut niin paljon isommaks tätiks että voin todella nauttia näistä 7ja8 kausista! Ihana sarja vaikka pakko sanoa että toi Housen ja Cuddyn romanssi olis saannut jäädä toteutumatta! Ei toimi!
Kommentit (6)
Ei se niitten romanssi niin paha ollut kun ei siitä tehty turhan imelää tai hehkutettu liikaa. Vertaa vaikka Suitsin Mikeen ja Racheliin:(
Tulee katsottua, yksi niistä vähistä katsomisenarvoisista ohjelmista mitä töllöstä enää tulee.
Yksi lempi ohjelmistani ja onhan 'housessa' jotain seksikkyyttämutta täytyy myöntää et kävelykeppi häiritsee liikaa.
Paitsi yksi asia koko sarjassa raivostuttaa. House on juuri saanut potilalleen diagnoosin ja potilas viedään leikkaus saliin. Leikkaava lääkäri on juuri tekemässä viillon kunnes House rymistelee sisään estäen leikkauksen koska koska tajusi olevansa väärässä samalla kun hän heitteli palloaan.
Tämä tapahtuu melkein joka jaksossa ja on eri variaatioita. Potilaalle ollaan antamassa väärää lääkettä joka tappaisi tämän tai House sai loppudiagnoosin toista potilasta hoidattaessa tai kun puhui työkaverilleen.
House oli silloin olevinaan niiiin kuuma mutta nyt kun olen katsellut niin lähinnä ärsyttävä!
Oli yksi lemppareista aikanaan! En kyllä usko että enää jaksaisin uudestaan katsella läpi vaikka aika hyvin jo juoni unohtunnut.