Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Olen kokenut seksuaalisen heräämisen n. 40-vuotiaana ja ymmärrän miehiä NIIN paljon paremmin!

Vierailija
30.10.2016 |

Eli aina olen nauttinut seksistä, mutta se ei ole koskaan ollut hirveän tärkeää ja olisin voinut olla vaikka vuoden ilman niin että se ei aiheuta tuskaa. Luulin aina että naisten seksihalujen raju nousu noin nelikymppisinä on legendaa, mutta niin vaan on käynyt minulle. Katselen miehiä ja fantasioin heistä, en kuitenkaan aio miestäni pettää enkä vaihtaa toiseen. Haluan ihan päivittäin ja mies on ihmeissään mikä minuun on mennyt ;)

Se, minkä tajusin tässä "himoissani" on se miten paljon huomiota tuo jatkuva seksinhimo vie muulta elämältä. Olen aina hoitanut esimerkiksi kodin ja lapset tosi jämptisti, nyt huomaan että kaikki lasten kanssa touhuilu ja arkiaskareet on perkeleen tylsiä jos mielessä on vaan kunnon XXX. En myöskään ennen ymmärtänyt työpaikkaromansseja, pidin niitä vähän säälittävinä, nyt en yhtään kummastele jos joku duunailisi vaikka siivouskomerossa.

Hoidan kyllä velvoitteeni kuten ennenkin, mutta ensimmäistä kertaa elämässäni ymmärrän esim. miehiä jotka lähtevät kuuman sivusuhteensa matkaan ja perhe unohtuu. Oikein se ei ole eikä mitenkään puolusteltavaa, mutta tajua syyt jotka tuohon johtaa. Ja jos tässä tilanteessa mieheni pihtaisi ja joutuisin kärvistelemään seksinhimoissani viikkoja tai kuukausia, syrjähyppy voisi olla todella lähellä.

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
30.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minullakin tapahtui seksuaalinen herääminen 40+. Saan nykyään kiksit pornosta, mutta en fantasioi kenestäkään. Tämä on puhtaasti fyysistä. Eli ymmärrän miehiä, kun panettaa.

N48

Vierailija
2/10 |
30.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nelikymppisten naisten kiima on luontoäidin viimeinen epätoivoinen yritys saada nainen lisääntymään ennen lopullista mummoutumista ja kohdun mätänemistä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
30.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei miehiä pidä yrittää ymmärtää, naiset haluavat seksiä ihan yhtä paljon jne..

Vierailija
4/10 |
30.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mielenkiintoista. Minulla tapahtui seksuaalinen herääminen ekan kerran jo lapsena, voimakkaammin siinä 11-vuotiaana ja masturboin lähes päivittäin, fantasioin pojista ja minulla haasteena on ollut ennemmunkin tuon himon piilottaminen. Tästä huolimatta kumppaneita on ollut vain 3, mutta olen fantasioinut työpaikan siivouskomerosta monenkin työkaverin kohdalla myös naimisissa ollessani.

Minulla puolestaan on alkanut nyt 35-vuotiaana tapahtua halun "pehmenemistä", en enää pelkää halun vievän mennessään ja johtavan toimintaan.

Vierailija
5/10 |
30.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

0/5. Naisvihakalastajan aloitus.

Vierailija
6/10 |
30.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Nelikymppisten naisten kiima on luontoäidin viimeinen epätoivoinen yritys saada nainen lisääntymään ennen lopullista mummoutumista ja kohdun mätänemistä.

Törkeästi kirjoitettu mutta noinhan se on. Elimistö vihjailee, että vielä ehdit.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
30.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on ollut aina korkea seksivietti ja oon tuntenut vastenmielisyyttä kaikkea arkitylsyyttä kohtaan. En vaan käsitä, miksi jotakuta kiinnostaa joku kakun kuorruttaminen, kun samalla ajalla voisi hakeutua kohti mielenkiintoisia seksielämyksiä. Jännä, jos nämä asiat liittyvät toisiinsa.

Vierailija
8/10 |
02.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt kun asiaa ajattelee, niin minulla on hekumallisina ajanjaksoina lakannut aina kiinnostamasta kodin puunaus ja muumimaailmat, kun taas kuivilla kausilla olen panostanut täysillä kotiin ja lapsiin. En ajatellut näiden liittyvän toisiinsa. Mutta nyt kun on kokenut sen jatkuvan p***tuksen niin tajuan paremmin miehiä jotka vastentahtoisina raahautuvat perheretkille ja yrittävät keksiä aina muuta tekemistä kuin perheen kanssa olon. Se himo oikeasti sekoittaa pään ja silloin on vaikea keskittyä muuhun.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
02.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mietin tässä juuri tänään kun luin siitä yhdestä suomalaisesta näyttelijästä, joka oli oppinut nauttimaan seksistä vasta +40, että jotain on oikeasti pielessä tässä nykyhommassa. On todella surullista, että ei osata nauttia seksistä ja menee vuosikymmeniä omaa seksuaalisuutta hukkaan. Tätäkään keskustelua en tajua. Miksi elämässä ei voi olla molempia- sitä kuumaa seksielämää ja perheestä/kodista huolehtimista? Miksi ei osata pitää ajatusta silloin siinä asiassa mitä ollaan tekemässä? Naiset ja miehet yhtälailla. Silloin se seksikin on huomattavasti parempaa. En tiedä olenko sitten jotenkin poikkeus, mutta olisin itse ainakin ihan hemmetin surullinen, jos seksi olisi alkanut tuntua hyvältä, tai tulisin kiimaiseksi ensimmäisen kerran +40v.

Vierailija
10/10 |
02.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

No kyllä se ihan helvetin surullista onkin, kun tosiaan yli nelikymppisenä kokee ensimmäisen kerran oikein palavaa kiimaa. Ja siinä kohtaa se mies ja perhe on jo valittu, joten kiiman toteuttaminen on sitten niiden vanhojen puisevien palikoiden varassa. Eli surullista huomata mitä oikea haluaminen on, ja saman tien tajuta, että se juna meni jo. Ei tässä iässä ja varsinkin elämäntilanteessa ole enää pääsyä niiden seksikkäiden miesten läheisyyteen.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kaksi yksi