Mikä on paras horoskooppimerkki miehellä?
Olen yllättävästi alkanut kallistua vaaka-merkkisten puoleen. Itse kauris.
Kommentit (52)
Minulle kaikista hankalin on ollut Vesimies. Se on niin joko-tai -tyyppistä. Dramaattista ja vakavaa. Pinta voi näyttää humoristiselta ja kepeältä, mutta todellisuudessa aina joka asia pitää ajatella tosi syvällisesti ja vakavasti ja ottaa itseensä. Tai sitten ylidramaattisesti tehdä itsestä marttyyri.
Heittäytyjiä ja rentoja ja avoimia ovat olleet ravut ja härät.
Haluaisin löytää jonkun joka on samaa horoskooppia kanssani. Se olisi mielenkiintoista.
Ja sitten palstalla jopa akateemiset naiset itkevät sinkkuuttaan?
Kai tarkastatte vielä lisäksi kiinalaisen horoskoopin , teetätte astrologisen kartan ja soitatte Ennustaja-Tv:hen
ennen kuin alatte seurustelemaan?
Finderella kirjoitti:
Haluaisin löytää jonkun joka on samaa horoskooppia kanssani. Se olisi mielenkiintoista.
Ymmärrän että se on haasteellista. Eihän niitä ole kuin noin 600 miljoonaa.
Oinaalta saa helposti ja usein. Helppo.
Vierailija kirjoitti:
Finderella kirjoitti:
Haluaisin löytää jonkun joka on samaa horoskooppia kanssani. Se olisi mielenkiintoista.
Ymmärrän että se on haasteellista. Eihän niitä ole kuin noin 600 miljoonaa.
Niin, ja olen ikinä edes käynyt treffeillä vain yhden kanssa!
En ota horoskooppeja vakavasti tietenkään, mutta se on pieni humoristinen hauskuus tämän kaiken kaaoksen keskellä.
Vierailija kirjoitti:
Jousimiehiä kannattaa välttää.
Exä ja nyxä jousimiehiä.. Ihan helvetin raskasta!!!! Huh. Naiset; kysykää jo ekoilla treffeillä niin vältytte samalta kohtalolta. Huhuh. Joutuu juoksemaan miehen perässä hirveen epävakaata kaikki ja muutenkin ihan kylmäks jää suhde tuollasen tuuliviirin kanssa
Minä olen jousimies ja mieheni on skorpioni. Ei varmaan mikään tyypillinen yhdistelmä, mutta meillä toimii.
Skorpionit pettää aina. Vaikuttavat kepulaisilta muutenkin.
Oma horoskooppimerkkini on kultainen, noin 400 grammaa painava harkko kassakaapissa. Tähän merkkiin ovat kaikki naiset olleet ihan lääpällään.
Rapu, jos on valmis haasteisiin. Palkintona mies, joka palvoo maata jalkojeni alla.
Härkä, rapu. Leijonat on täynnä itseään, jousimies ei sovi parisuhteeseen. Skorpionit liian äkkipikaisia, samoin kaksoset ei niin hyvä. Vesimies vähän kiikun kaakun. Härkää ehkä suosittelisin. Tai kaurista tai kalat. Maan merkkejä. :)
Kiinalaisessa horoskoopissa sika paras kumppani
Vesimies.