Antakaa helppoja vikkejä miten lihota!! Kaloripitoisia syömisiä jne..
Oon 168cm/52 kg ja haluaisin ainakin 4-5 kg painoa lisää.
Miten saisin sen mahdollisimman pienellä vaivalla? Alan väsyä jo isojen annosten syömiseen enkä edes niillä meinaa lihota.
En liiku muutenkaan juuri yhtään.
Mutta antakaa syömisvinkkejä kuinka lihoo helposti!
Entä eikö illalla syöminen ole lihottavampaa kuin aamu syöminen?
Kommentit (12)
Poimi puolukoita. Niissä on niin paljon ravintoa, että pulleat ja laiskat työttömätkin elää herroiksi.
Vierailija kirjoitti:
Ihan normaalipainoinen olet ap!!!
En käsitä miksi pitäisi syömällä lihottaa. Siitä ei ole, kuin haittaa. Olet ihan sopusuhtainen noissa mitoissa.
En kyllä sanoisi noin. Alkaa tuo apn paino olemaan siinä ja siinä onko enää terveen näköistä.
Vierailija kirjoitti:
Ihan normaalipainoinen olet ap!!!
En käsitä miksi pitäisi syömällä lihottaa. Siitä ei ole, kuin haittaa. Olet ihan sopusuhtainen noissa mitoissa.
Lievää alipainoahan tuo on. Ap:n mainitsemat 4-5kg lisää niin ollaan jo normaalipainon puolella.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Ihan normaalipainoinen olet ap!!!
En käsitä miksi pitäisi syömällä lihottaa. Siitä ei ole, kuin haittaa. Olet ihan sopusuhtainen noissa mitoissa.En kyllä sanoisi noin. Alkaa tuo apn paino olemaan siinä ja siinä onko enää terveen näköistä.
Höpsis, itse olen 45 kg ja hengissä, ja AP on ihan unelmamitoissani... Ja AP ei sanonut harrastavansa liikuntaa, joten hän ei ole kuihtunut anorektikko, vaan tuo on hänen normaali painonsa.
Yllättäen en osaa antaa hyviä ruokavinkkejä, mutta ota vaikka rypsiöljyä pari rkl joka päivä. Suosittelisin kyllä hankkimaan painoa mieluummin lihaskunnon kuin läskin muodossa. Aloita siis liikunta ja syö samalla niin paljon kuin mieli tekee, ja enemmänkin.
Syö säännöllisesti ja usein. Riittävästi proteiinia ja rasvoja. Välipalaksi pähkinöitä tms korkeaenergistä ja terveellistä. Lihaskuntotreeniä päälle, että massa tulee kiinteänä eikä läskinä.
Juo paljon makeaa siideriä, niissä on yleens 200 kaloria /tölkki. Lisäksi kännissä ja darrassa maistuu kaikki suolainen. Myös kannabis kasvattaa ruokahalua.
Ihan mielenkiinnosta saanko kysyä miksi haluat lihottaa? :) itse olen tasan samanpituinen ja painoa 52.5 ja painoindeksini on normaali. Muistaakseni se raja menee jossain 52.2 tms, eli jos tarkkoa ollaan niin jos et ihan 52.0 ole niin et ole edes nipin napin lievästi alipainoinen. Tottakai olisit normaalipainoinen vielä +5 kiloisena etkä vielä lähellä lievää ylipainoa, en vain ymmärrä miksi minun painoinen ja pituinen haluaisi välttämättä lihottaa? Ellet halua bodariksi johonkin kisoihin tms.
Käy kuntosalilla. Karppaa. Ole jatkuvasti "laihdutuskuurilla". Lihavia yhdistää nuo kolme asiaa.
Ihan normaalipainoinen olet ap!!!
En käsitä miksi pitäisi syömällä lihottaa. Siitä ei ole, kuin haittaa. Olet ihan sopusuhtainen noissa mitoissa.