Maria Hintikka raskaana
Kommentit (11)
Ja tämä raskaus kuuluu vauvapalstan ruodittavaksi koska.....?
Heti alkoi nousta näppylöitä.
Kai se on jonkunlainen suojareaktio hintikkaa vastaan.
Toivottavasti jää pitemmäksi aikaa hoitamaan lapsiaan kotiin.....
Eiks ne lapset oo nyt 1v ja 3v? On avautunut kuinka pieni ikäero on rankka, ja silti vaan seuraava perään. Jäätävää.
Ja ensimmäisen lapsen saanut 35- vuotiaana niin täytyy olla lähellä 40 kun tuleva vauva syntyy keväällä.
On muuten Marja Hintikka eikä Maria
katsoin wikipediasta ja 38 vuotias.
Vielä ehtii useammankin pyöräyttää.
Tänä aamuna katsoin Marjan ja Rakelin videon, jossa puhuivat lapsettomuudesta ja äitiydestä. Perus-sanomana oli, että lapsettomuus (vapaaehtoinen tai ei) ei kuulu kenellekään, eikä sekään että ootko raskaana vai et ja tuleeko lisää lapsia vai ei ja että äitiys ei anna mitään glooriaa kenenkään naisen päälle. Naiset on tasa-arvosia lapsista huolimatta.
::
Ja nyt illalla se julkistelee raskauttaan. Eikös sen pitänyt olla "ei kuulu muille" .. Ai niin mut kun samalla voi mainostaa ohjelman 3. kautta..
Vierailija kirjoitti:
Hintikka on ihana
Terve Ile.
Ei kyllä vanhinkaan lapsi kovin monta vuotta ole. Mikäs siinä jos voimavarat riittää. Mies taitaa heillä olla aika paljon kotona lasten kanssa; hyvä hyvä!